SÜTAŞ yatırımı, on binlerin istihdam edilmesidir
BİNTSO Başkanı Çalbay, “Sütaş Yatırımı, binlerin, on binlerin dolaylı olarak istihdam edilmesidir” dedi.
571 defa okunmuş - 11 Haziran 2013 - Salı 11:19
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çalbay, SÜTAŞ Holding A.Ş’nin Bingöl’e yatırım kararı almasının Bingöl’e heyecan getirdiğini belirterek, “SÜTAŞ’ın bu kararı alması Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın başarısıdır” dedi.

SÜTAŞ yatırımı ile Bingöl ekonomisinin canlanacağınbı belirten Çalbay, yatırımı şu sözlerle değerlendirdi:

“SÜTAŞ Yatırımı Nedir?

Sütaş Yatırımı, Katma Değer Yaratan yatırımdır.

Sütaş Yatırımı, Binlerin, on binlerin Dolaylı olarak istihdam edilmesidir.

Sütaş Yatırımı, tek tip ürün ekimi yapan çiftçinin alternatif ürün ekimini teşvik edilmesidir.

Sütaş Yatırımı, ekim yapılmayan, atıl kalmış on binlerce arazilere yonca, mısır, fiğ, kanola gibi alternatif ürünlerin ekilmesidir.

Sütaş Yatırımı, köylüye, çiftçiye süt ineğinin hibe edilmesidir. Köyünde mezrasında işsiz vatandaşımıza verilecek iki üç süt ineği ile asgari ücret standardında yaşamasıdır.

Sütaş Yatırımı, son 30 yılda her yıl için sadece hayvancılık sektöründe ilimizin kaybettiği 1 milyar doların tekrar ilimiz köylüsüne, çiftçisine, akaryakıt satıcısına, Kamyon-Kamyonet-traktör işleticisine, Süt sığırcılığı yapan İnsanımıza ve sonuçta ilimize geri dönmesidir.

Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılmasında Emeği geçen Sayın Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’a Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası adına en derin saygılarımı ve şükranlarımı sunarım.”
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...