Su kesintilerine tepki
Şehirde belirsiz saatlerde yaşanan su kesintilerine tepki:“Kürük suyu yetmiyorsa yeni çözüm üretmeli!” Hava sıcaklıklarının artığı günlerde gün içinde yapılan su kesintileri vatandaşların tepkisine neden oldu. Yaz başlar başlamaz susuz kalan vatandaşlar ise bu duruma tepkili. Telefon ve haber merkezimize gelerek tepkilerini ileten vatandaşlar,
523 defa okunmuş - 11 Haziran 2013 - Salı 10:47
Hava sıcaklıklarının artığı günlerde gün içinde yapılan su kesintileri vatandaşların tepkisine neden oldu. Yaz başlar başlamaz susuz kalan vatandaşlar ise bu duruma tepkili. Telefon ve haber merkezimize gelerek tepkilerini ileten vatandaşlar, kesintilerin önüne geçilmesini istedi.

Bingöl Belediyesiʹnin çözüm üretmesini isteyen vatandaşlar, “Su en hayati ihtiyaç, bu çağda susuzluk olmaz.”

“Yaz boyunca su endişesi mi taşınacak?”
Sabah saatlerinde başlayan ve gece geç saatlere kadar devam eden kesintiler, vatandaşı zor durumda bırakırken, özellikle apartmanların 2. ve 3. katlarında oturan vatandaşlar gün boyunca su temin edemiyor. “Yaz boyunca su endişesi mi taşınacak?” sorusu gündeme gelirken, vatandaşlar depo çalışmalarının da ivedilikle bitirilmesini istediler.

“Belediyeden hassasiyet bekliyoruz”
Belediyenin alternatif kaynak bulması gerektiğini ifade eden halk, su sorununun aşılması noktasında hassasiyet beklediklerini ifade ettiler.

Belediye, kesintilerin sebebini altyapı çalışmalarına bağladı

Belediye yetkilileri ise havaların ısınması ile beraber su tüketiminin arttığından dolayı yüksek kot sorununun olduğunu söylediler. Ayrıca altyapı çalışmaalrı nedeniyle kimi bölgelerde zorunlu kesinti yaptıklarını belirten yetkililer, sorunun kısa bir süre sonra aşılacağı mesajını verdiler.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...