İntihar senaryosu polise takıldı
Gençʹte ailesine gönderdiği cep telefonu mesajlarında Murat Nehriʹne atlayıp intihar edeceğini söyleyen genç, İlçe Emniyet Müdürlüğünün titiz çalışmaları sonucu saklandığı yerde bulundu.
621 defa okunmuş - 10 Haziran 2013 - Pazartesi 12:28
Edinilen bilgiye göre dün öğle saatlerinde ailesine, "Şu an Murat Suyu bana bakıyor, ben de Murat Suyuʹna bakıyorum ve birazdan suların içinde kaybolup gideceğim" diye mesaj atan 25 yaşındaki Hasan K. adlı genç, Murat Nehri kenarına gömleğini ve kız arkadaşıyla birlikte çekilmiş fotoğraflarını bırakıp ortadan kayboldu. Mesajı alan aile ise telaşlanıp durumu polise bildirdi. Bunun üzerine Nehri kenarında arama çalışmaları başlatıldı.

Yapılan aramalarda gence ait olduğu belirtilen bir gömlek ve 3 adet fotoğrafın bulunması, gencin intihar ettiği kanısını doğurdu. Murat Nehri kenarında gencin bulunması için çalışmalar sürerken, GençEmniyet Müdürlüğü ekipleri bir yandan Kocaʹnın cep telefonundan sinyal almaya, bir yandan ise fotoğrafta yer aldığı belirtilen kız arkadaşına ulaşmaya çalıştı. Yapılan titiz çalışmalar sonucunda gencin kız arkadaşına ulaştığını öğrenen polis, kısa sürede Hasan K.ʹyi saklandığı yerde sağ olarak buldu.

Genç Şehit Cihan Bayık Polis Merkezi Amirliğine götürülen genç, burada ifadesi alındıktan sonra ailesine teslim edildi.

Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümüʹnden mezun olduğu öğrenilen Hasan K.ʹnin geçtiğimiz hafta askerden döndüğü ve ailesinin kız arkadaşını kendisine istemesi için böyle bir senaryoyu uydurduğu iddia edildi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...