SÜTAŞ, hayvancılığı canlandıracak
DKKYB Başkanı Kaysadu, SÜTAŞ yatırımının Bingölʹde hayvancılığı tekrardan canlandıracağını söyledi.
568 defa okunmuş - 10 Haziran 2013 - Pazartesi 11:59
Damızlık Koyun – Keçi Yetiştiricileri Birliği (DKKYB) Başkanı Ali Kaysadu, SÜTAŞ’ın Bingöl’e yapacağı 30 milyon Euro’luk yatırımın hayırlı olması temennisinde bulunarak, hayvan yetiştiricileri birliği olarak bu yatırımı önemsediklerini belirtti.

“Hayvancılık 90’lardaki gibi canlanacak”
Kaysadu, SÜTAŞ’ın devasa yatırımının Bingöl’de hayvancılığı canlandırarak 90’lı yıllarda olduğu gibi temel geçim kaynağı olacağını ifade ederek, şunları söyledi: “90’lı yıllarda ilimizin temel geçim kaynağı olan hayvancılık, tekrardan ana sektör olacaktır. SÜTAŞ ile birlikte hem Bingöl hem de çevre iller tekrardan hayvancılık merkezi olacaktır. Bu sayede işsizlikte önemli derece de kırılacak, hayvan yetiştiricilerinin ‘sütümü kime satacağım’ endişesi de kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaysadu, “SÜTAŞ yatırımının Bingöl’e kazandırılması için büyük uğraş veren Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz, eski Bingöl Valisi M. Hakan Güvençer ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sedat Ildız’a teşekkür eder, ilimize yatırım yapma kararı alan SÜTAŞ Yönetim Kurulu Muharrem Yılmaz beye birlik yönetim kurlu ve üyelerim adına teşekkür ederim” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...