Gençʹte korkutan yangın!
Gençʹte bir apartmanın elektrik panosunda çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, vatandaşlar birçok kez aramalarına rağmen geç geldiklerini öne sürdükleri, elektrik arıza ekiplerine tepki gösterdi.
334 defa okunmuş - 08 Haziran 2013 - Cumartesi 13:39
Kısa süreli paniğe neden olan yangının çıkış sebebinin ise daha önce orada çalışma yapan AKSA FEDAŞ görevlilerinin elektrik panosunda ters bağlantı yaptıkları olduğu iddia edildi. Kısa süreli paniğe neden olan yangında, birçok elektronik cihaz kullanılamaz hale geldi.
Yangın, Yenişehir Mahallesi 320 Afet Konutlarında bir binada meydana geldi.

Elektrik panosunda bugün öğlen saatlerinde kıvılcımlar çıkınca bina sakinleri AKSA Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi (FEDAŞ) arayarak yardım istediler. Görevliler gelmeyince semt sakinleri tedirgin oldu. İddiaya göre birçok kez aramalarına rağmen sonuca ulaşamadılar. Bir süre sonra pano alev aldı. Çıkan yangın, olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü. Yangının çıktığı binanın sakinleri FEDAŞʹı yeniden arayarak semt elektriğinin kontrol edilmesini istedi. Yaklaşık yarım saat sonra görevliler mahalleye geldi. Bina sakinleri görevlilere tepki gösterdi. Polis, bina sakinlerini ve vatandaşları güçlükle sakinleştirdi.

"Apartmanın yanması mı gerekiyor?"
Öğlen saatlerinde birçok kez aramalarına rağmen görevlilerinin gelmediğini söyleyen bina sakinleri, "Elektrik panosunda kıvılcımlar çıktığını söyleyerek yardım istedik. Birçok kez aramamıza rağmen bir türlü görevliler gelmedi. Daha sonra da yangın çıktı. Gelmeleri için evin yanması mı gerekiyor" şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmesinin ardından gelen FEDAŞ görevlileri ise tepkiler arasında yanan saatler ve elektrik bağlantılarının bulunduğu panoyu onarıp, gerekli yenilemeleri yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldılar.Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...