Çeltiksuyuʹna kanalizasyon ve yollara parke taşı
Kanalizasyon çalışması yapılan Çeltiksuyu köyünde 26 kilometre de köy içi parke taşı döşendi.
522 defa okunmuş - 08 Haziran 2013 - Cumartesi 13:25
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl’e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çeltiksuyu köyüne giderek alt ve üstyapı çalışmalarını inceledi.

Bakan Yılmaz’a çalışmalar hakkında bilgi veren Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek, “Çeltiksuyu köyünde 11 bin metre uzunluğunda atık su borusu döşenerek, bütün evlerimizin foseptiği buraya bağlandı. Kabaca 49 bin metre kara yani 26 kilometre köy içinde parke taşı yol yaptık. Şuan 16 köyde altyapı çalışması yaptık” dedi.

Köyün altyapısının bitirilerek, üst yapı çalışmalarına başlandığını belirten Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Sadece bu köyün içinde 26 kilometre parke taşı döşemesi yapıldı. Bu çalışmalar ile vatandaşımız artık çamurdan kurtulacak. Köylerde bile artık şehir standardı oluşuyor. Ben bu çalışmaları yürüten arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Etlik suyu köylülerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bunlar öneli hizmetler, geçmişte hayal bile edilemeyen hizmetler. Biz bunların lafını etmiyoruz, bu hizmetleri gerçekleştirerek vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, “Bu bölgelerde geçmişte büyük boşluklar oluştu, büyük ihmaller yaşandı. Şimdi bu kadar dar bir alanda bile Havaalanı, toplulaştırma çalışmaları ve özel sektörün yatırımlarını görüyoruz. Diğe tarafa giderseniz Gülbahar Barajı, diğer taraftan köylerin altyapısı. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu kamu yatırımları özel sektörün yatırımları ile birleşerek, daha fazla istihdam olarak dönecek” dedi.

Bakan Yılmaz’a, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Ak Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Belediye Başkanı Serdar Atalay eşlik etti.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...