THKʹdan model uçak kursu
THK Bingöl Şubesiʹnin düzenlediği model uçak kursunu tamamlayan 34 öğrenciye sertifikaları verildi.
391 defa okunmuş - 07 Haziran 2013 - Cuma 12:04
Türk Hava Kurumu Bingöl Şubesi’nin düzenlemiş olduğu model uçak kursuna katılan ve kursu başarı ile bitiren Serkan Akyaz Ortaokulu öğrencileri düzenlenen törenle sertifikalarının aldı.
Serkan Akyaz Ortaokulu’nda düzenlene sertifa törenine, THK Bingöl Şubesi Başkan Yardımcısı Ahmet Kıtay, Okul Müdürü Zeki Önalan, THK Şube Saymanı ve Model Uçak Rehber Öğretmeni Ayşen Kıtay ile Havacılık Kulübü öğrencileri katıldı.
Model Uçak Rehber Öğretmeni Ayşen Kıtay, törende yaptığı konuşmada, THKʹnın bu yıl 88. yıldönümünü kutladığını, THKʹnın yıllardır gençlere, havacılığı sevdirmeye çalıştığını söyledi.
Kursun başarı ile tamamlandığını kaydeden Kıtay, "Öğrencilere Türk Hava Kurumu hakkında bilgi vermek, havacılığı sevdirmek, el becerilerini geliştirmek, üretme sevgisini yerleştirmek amacıyla açılan bu kursa öğrencilerimizin gösterdiği ilgiden memnunuz. Kursta toplam 34 öğrenciye eğitim verildi" dedi
THK Bingöl Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Kıtay ise, bu kurs sayesinde havacılık sevgisini gelecek nesillere yaymak ve öğrencilerin model uçak konusunda bilinçlendirmenin amaçlandığını ifade etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...