“Milletimizin huzuruna sahip çıkması lazım”
Gezi Parkı olayları ile ilgili konuşan bakan Yılmaz: “Bütün kesimlerin çok sorumlu davranması, sivil toplum kuruluşlarından, medyaya, siyasi partilere kadar herkesin Türkiyeʹnin, milletimizin huzuruna sahip çıkması lazımʹʹ dedi.
308 defa okunmuş - 06 Haziran 2013 - Perşembe 13:04
Swiss Otelʹde düzenlenen Senegal Mili Günü resepsiyonuna katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Taksim Gezi Parkıʹndaki olaylara ilişkin, herkesi üzen manzaralar görüldüğünü belirten Yılmaz, "Demokrasi içinde hukuka uygun yapılan gösteriler, fikir beyanları, eleştiriler hepimizin kabul ettiği ve değer verdiği hususlar. Fakat bunların şiddete ve hukuk dışı eylemlere dönüşmesi, marjinal birtakım grupların istismarıyla farklı noktalara gitmesi hepimizi üzüyor" diye konuştu.

Yılmaz, olaylarla ilgili dış basını da takip ettiğini belirterek, şöyle devam etti:
"Maalesef bu hadiselerle Türkiyeʹnin imajını bozmak isteyenlerin eline koz verilmiş oluyor. Türkiyeʹnin büyümesinden, güçlenmesinden yana olanlar hadiseleri üzüntüyle izliyor. Fakat Türkiyeʹyi zayıflatmak, imajını ve huzurunu bozmak isteyenler de sevinerek bakıyor. Bu ortamda bütün kesimlerin çok sorumlu davranması, sivil toplum kuruluşlarından, medyaya, siyasi partilere kadar herkesin Türkiyeʹnin, milletimizin huzuruna sahip çıkması lazım."

Yaşananların Türkiyeʹye belli bir maliyeti olduğuna değinen Yılmaz, "Önümüzdeki günlerde inşallah daha farklı bir ortam göreceğiz. Şimdi oturup bunu hep birlikte telafi etmeliyiz" ifadesini kullandı.


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...