ʹDünya Çevre Günüʹ Etkinlikleri
Bingöl Çevre ve Şehircilik Müdür Vekili Semerci ve izci öğrenciler Vali Taşyapan ile Başkan Atalayʹı ziyaret etti
341 defa okunmuş - 06 Haziran 2013 - Perşembe 12:40
Bİngöl Çevre ve Şehircilik Müdür Vekili Mahsum Semerci ve Kaleönü İlkokulu öğrencileri "Dünya Çevre Günü" dolayısıyla, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan ile Belediye Başkanı Serdar Atalayʹı ziyaret etti.
Vali Taşyapan, Semerciden hafta münasebetiyle yapacakları etkinlikler hakkında bilgi alarak, minik izcilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin hep birlikte söylediği izci marşını dinleyen vali Taşyapan, misafirlere teşekkür ederek Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftalarını kutladı.
Semerci ve izciler Valilik ziyaretinin ardından Belediye Başkanı Serdar Atalayʹı da makamında ziyaret etti. Kaleönü İlköğretim Okulu İzci gurubunun izci andını okumasının ardından konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Mahsum Semerci, amaçlarının insanlarda çevre ile ilgili duyarlılığı arttırmak olduğunu kaydetti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için çevre bilincinin başta çocuklar olmak üzere toplumun tüm kesimlerine aşılanması gerektiğini söyledi. Atalay, amaçlarının toprağı, havayı, suyu korumak, gelecek nesillere de iyi bir çevre bırakmak olduğunu ifade ederek, şöyle dedi: "Çevre insanların ortak yaşam alanıdır. Herkes içerisinde bulunduğu ortamın temiz, düzenli ve yaşanabilir olmasını ister. Bu nedenle Dünya Çevre Günü, halkımıza temiz bir çevrenin önemini anlatabilmek için önemli bir fırsattır. Çevre temizliği, sadece bir kesimin üstlenebileceği ya da bir kesimin çabasıyla olabilecek bir iş değil. Göreve geldiğimiz günden bu yana 14 yeni parkı çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bingölʹdeki bütün camilerin bahçesini kilitli parke taşları ile döşedik. Şehirde bulunan mezarlıklara kilitli parke taşı döşedik, peyzaj ve istinat duvarı yaptık."
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...