Miniklerden Renkli Yılsonu Gösterisi
Solhan Yüzenada ve Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencilerinin yıl sonu gösterisi büyük beğeni topladı.
346 defa okunmuş - 04 Haziran 2013 - Salı 12:02
2012- 2013 eğitim öğretim yılının sonlarına yaklaşılması sebebiyle Yüzenada ve Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından yılsonu etkinliği programı düzenlendi.

Minik yüreklerin hazırladıkları bir demet görsel şölen katılıcılara keyifli anlar yaşattı. Öğrenciler, eğitim-öğretim yılı boyunca yaptıkları çalışmaları sergileyip hazırladıkları oyunları sergilediler.

Yıldızlar sınıfı öğrencilerinin hoş geldiniz tekerlemesi ve Slayt gösterisi ile başlayan programda kısa bir konuşma yapan Yüzenada Anaokulu Müdürü Ayşe Yaşa, Okul öncesi eğitimin yeni sisteme göre 37-66 aylar arasını kapsadığını hatırlatıp okul öncesi eğitimin kişiliğin yüzde 80’ini oluşturduğunu ifade etti.

Sürecin doğru değerlendirilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yaşa, “Okulda öğrendiği doğru davranışı ailesinin desteği ile sürdüren çocuk, davranış geliştiği için bilgiyi çabuk öğrenir ve kavrar. 2012-2013 eğitim öğretim yılı boyunca okulumuzda çocuklarımızın bütün gelişim alanlarını destekleyecek etkinlikler planlayıp uyguladık. Amacımız; özgüvenli, karşılaştıkları problemleri çözebilen, çevresinde olup bitenin farkına varan, duyarlı bireyler yetiştirmek ve onları ilkokula hazırlamaktır. Bilişsel becerilerini, sosyal, duygusal, dil, hareket ve öz bakım becerilerini geliştirecek etkinlikler planlayıp uyguladık. Onların bütün bu gelişim alanlarında ilerlemelerini görmek ve ayrıca çocuklarımızın büyüdüklerini görmek bizleri mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Anasınıfı öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları serginin açılışının akabinde öğrencilerin fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi yapıldı. Minik Yıldızlar Sınıfı’nın “Palyaço” gösterisi ve Minik Kalpler Sınıfı’nın “Kelebek ve Arı Rondu” gösterisinden sonra Minik Yıldızlar Sınıfı öğrencileri ‘Halay’ çekerek programı renklendirdiler.

Minik Kalpler Sınıfı’nın “Gangam Style” gösterisi, Minik Yıldızlar Sınıfı’nın “Kartal Oyunu” gösterisi, Minik Kalpler Sınıfı’nın “Mantarlar Rondu” gösterisi ve Minik Yıldızlar Sınıfı’nın “Çepik Oyunu” gösterisi ile devam eden program, Minik Yıldızlar ile Minik Kalpler Sınıflarının defile gösterisi ve Minik Kalpler Sınıfının “Playback” gösterisi ile tamamlandı.

Etkinliğe, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer Abdulaziz Döger, Şube Müdürleri Zülfü Çalışkan, Nazım Genç, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...