İş-Kur 200 eleman alacak
İş-Kur, belediyelerde 3 ay çalıştırılmak üzere 200 personel alacak.
660 defa okunmuş - 04 Haziran 2013 - Salı 11:43
İş-Kur İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında belediyelerde çalıştırılmak üzere 200 geçici personel alımının yapılacağını açıkladı.

Bingöl Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan Bingöl İş-Kur Müdürlüğü, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Bingöl Merkez, Genç, Solhan, Karlıova, Yedisu, Adaklı, Kiğı, Yayladere, Adaklı ilçeleri ile Arakonak, Servi, Çaytepe, Sancak, Ilıcalar Belediyesi’nde çalıştırılmak üzere geçici personel alımının yapılacağını belirtti.

3 Ay Çalışacaklar
İstihdam edilen personellerin 3 ay çalıştırılacakları ifade edilen açıklamada, Bingöl Belediyesi’ne 60, Genç Belediyesi 15, Solhan Belediyesi 15, Karlıova Belediyesi 15, Kiğı Belediyesi 15, Yedisu Belediyesi 10, Adaklı Belediyesi 10, Yayladere Belediyesi 10, Adaklı Belediyesi 10 ilçeleri ile Arakonak Belediyesi 10, Servi Belediyesi 10, Çaytepe Belediyesi 10, Sancak Belediyesi 10 ve Ilıcalar Belediyesi’ne 10 olmak üzere toplam 200 geçici işçi alımı olacağı ve bu işçilerin beden işçisi olarak kamusal alt yapının yenilenmesi, çevre temizliği, ağaçlandırma ve park düzenlemesi işi yapacağı kaydedildi.

Başvurular İçin 10 Haziran Son Gün

İşçi alımı başvurularının 30 Mayıs 2013 tarihi itibari ile başladığı ifade edilen açıklamada, başvuruların Bingöl İş-Kur İl Müdürlüğüʹne şahsen veyahut iskur gov.tr sitesine üye olarak yapılacağı, başvuruların 10 Haziran 2013 tarihinde sona ereceği belirtildi.

Başvuru Koşulları
Başvuru sonrasında işçi alımlarının 12 Haziran 2013 tarihinde saat 14.00’te Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde noter huzurunda kura yapılacağı kaydedilen açıklamada, işçi alımında gerekli olunan koşullar şu şekilde açıklandı: " Herhangi bir eğitim kurumunda kayıtlı öğrenci olmamak(açık öğretim hariç). En az okuryazar olmak, İşkur’a kayıtlı işsiz olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak, kamudan emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak. "

Açıklamada, alınacak geçici işçilerin 3 ay boyunca asgari ücret ve sigortalı çalıştırılacağı belirtildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...