SODESʹi Dünyaya Açmamız Lazım
SODESʹte memnuniyet düzeyini yüzde 100ʹlere çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Bakan Yılmaz: ʹʹProjelerin etkileri çocukların üzerinde hızlı bir şekilde görülüyorʹʹ dedi.
327 defa okunmuş - 03 Haziran 2013 - Pazartesi 11:14
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sosyal Destek Programıʹnı (SODES) Türkiye genelinde uygulamak istediklerini belirterek, söz konusu projeyi dünyaya da açmak gerektiğini söyledi.
Yılmaz, SODES projelerinde memnuniyet oranının yüzde 90ʹlar seviyesinde olduğunu anımsatarak, "Amacımız SODESʹte memnuniyet düzeyini yüzde 100ʹlere çıkarmak. SODES 5. yılına girdi. Biz bir analiz yaptırdık. Akademisyenlere değerlendirme yaptırdık. Elde edilen bilgilerle yeni dönemde SODESʹi daha da iyi tasarlamayı düşünüyoruz. İyinin de daha iyisi var" ifadelerini kullandı.
SODESʹin başarılı olmasından dolayı rehavete kapılmamaları gerektiğinin altını çizen Yılmaz, saha çalışmaları ile SODESʹin eksikliklerinin arayışı içerisinde olduklarını dile getirdi.
"SODESʹi dünyaya açmamız lazım"
Yılmaz, Türkiyeʹde insanlara fırsat verilmesi durumunda önemli başarılar ortaya çıktığını kaydetti. Teknolojide, bilimde, sanatta, girişimcilikte ve daha birçok alanda bu durumun görüldüğünü belirten Yılmaz, insanlara ortam oluşturulmasının bu anlamdaki önemine dikkati çekti.
SODES kapsamındaki il sayısının bu yıl 34 olduğunu hatırlatan Kalkınma Bakanı Yılmaz, "İleriki yıllarda bu sayıyı peyderpey artırmayı planlıyoruz. Bu programı Türkiye genelinde uygulamak istiyoruz. SODESʹi dış dünyaya da açmamız lazım" değerlendirmesinde bulundu.
"SODES projelerinin bereketi var"
SODES projelerinde insanların işlerini görev diye yapmadıklarını gönüllerini koyarak bu çalıştıklarını ifade eden Yılmaz, "Projelerin etkileri çocukların üzerinde hızlı bir şekilde görülüyor. Bu projelerin bereketi var" diye konuştu.
Yılmaz, SODES projeleri kapsamında çocukların sosyalleşerek özgüven kazandıklarını kaydederek, bu çalışmalarla yepyeni çalışmaların zeminlerinin oluştuğunu dile getirdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...