900 Öğrenciye Giyim Yardımı
Defterdarlık, Vergi haftası nedeniyle ilk ve ortaokullarda eğitim gören yardıma muhtaç 900 öğrenciye giyim yardımı yaptı.
349 defa okunmuş - 01 Haziran 2013 - Cumartesi 14:30
Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Bingöl merkez ve bağlı köylerdeki ilk ve ortaokullarda eğitim gören fakir öğrencilere giyim yardımında bulunmak amacıyla İl Defterdarı İhsan Mintaş’ın girişimleri sonucu Bursa ve Balıkesir Vergi Daireleri Başkanlıklarınca 900 öğrenci için gönderilen giyim yardımı dağıtımı yapıldı.
Bingöl Defterdarı İhsan Mintaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Merkeze bağlı Gözeler İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek buradaki yardıma muhtaç öğrencilere giyim malzemelerini dağıttı.
Yapılan yardımlarla ilgili kısa bir açıklama yapan Defterdar Mintaş, daha önceden yardıma muhtaç öğrencilere vergi haftasında giyim yardımında bulunacaklarına dair bir söz verdiğini belirterek, Bursa ve Balıkesir vergi daireleri başkanlıklarınca 900 öğrenci için gönderilen giyim malzemelerinin tamamını dağıttıklarını söyledi.
İmkanları dahilinde ileriki süreçte yardıma muhtaç öğrenciler için ayakkabı yardımında da bulunacaklarını kaydeden Mintaş, “Bu çocuklar bizim geleceğimizdir. Bunlar için elimizden gelen tüm gayretleri sarf etmeliyiz. Bu yıl 900 öğrencimize giyim yardımında bulunduk, bir dahaki sefere inşallah ayakkabı yardımında bulunacağız. Bu yardımların dağıtılmasında büyük katkısı olan Bursa ve Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlıklarına teşekkür ediyoruz” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...