Genç, çilek merkezi oluyor
248 bin çilek fidesi dağıtılan Gençʹte, verimli ve kaliteli çilek elde edildi. Manav ve marketler yerli çilek satıyor.
682 defa okunmuş - 01 Haziran 2013 - Cumartesi 14:12
Genç Kaymakamlığı tarafından yapılan çilek yetiştiriciliği projesi başarıya ulaştığı bildirildi.
Genç Kaymakamı Muammer Köken Tarafından hazırlanan ve 2011 den beri uygulanan çilek projesi önemli ölçüde başarı sağladı. Proje kapsamında toplamda bugüne kadar çiftçilerimize 248 bin adet çilek fidesi dağıtımı yapıldı.

Gençli çiftçilerin projeye sahip çıkmalarının projenin başarılı olmasında önemli bir yeri olduğu belirtilirken, ihtiyaç duyulan çilek fideleri artık gençli çiftçiler tarafından yetiştiriliyor.

Market ve manavlar yerli çilek satıyor
İlçede faaliyet gösteren meyve sebze komisyoncuları, market ve manavlar yerli çilek satıyor. Daha önceden başka illerden getirilen çileğin yerini yerli çilek aldı. Bingöl merkezde de artık Genç çileği tercih ediliyor. Tamamen doğal olarak yetişen çileği isteyen vatandaşlarımız çilek üretimi yapan çiftçilerimizle irtibata geçerek uygun fiyata dalından koparabilecekler.

Yüksek verim ve kaliteli çilek elde ettiklerini
İlçe Tarım Müdürü Ahmet Anik, çilek ekimlerinde yüksek verim ve kaliteli çilek elde ettiklerini belirtti. Çilek yetiştiriciliği projesi ile hem ailelerin ekonomilerine katkıda bulunmayı hem de Genç çileğini marka haline getirmeyi amaçladıklarını, bu ve benzeri tarım projelerini desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Anik, projeye destek veren başta çilek üreticileri olmak üzere herkese teşekkür etti.


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...