Çocuk Maaşı İçin Günlerce Kuyrukta Bekliyorlar
Karlıovaʹda çocuklar için 3 ayda bir verilen maaşları almak için PTTʹye giden vatandaşlar, günlerce sıra bekliyor.
557 defa okunmuş - 30 Mayıs 2013 - Perşembe 11:12
Karlıova’da çocuklar için 3 ayda bir verilen maaşları almak için PTT şubelerine akın eden vatandaşlar izdihama neden oluyor. Postane önünde oluşan kuyrukların bazen üç gün devam ettiği ifade ediliyor.

Karlıova’ya bağlı köylerden de ilçe merkezine aynı nedenle akın eden vatandaşlar sebebiyle postane binası 3 gün boyunca maaş almakiçin kuyrukta bekleyenlerle dolup taşıyor. İzdiham nedeniyle bazen kişiler arasında sert tartışmalar yaşanırken postane çalışanları da çok zor durumda kalıyor.

Postane önündeki izdiham nedeniyle sıkıntılarını dile getiren M.Sıddık Akalın, “Benim işim çok acil ve acilen para göndermem lazım ama kadınlardan dolayı içeri bile giremiyorum buna bir çözüm bulunsun,eskidende geldiğimizde engelli maaşından dolayı işimizi göremiyorduk ama engelli ve yaşlılara kart verildi bankamatik kullanıyorlar,kadınlara da kalıcı bir çözüm bulsunlar yoksa hiç bir işimizi halledemiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Esnaflar ve ticaretle uğraşan diğer vatandaşları bu günlerde işlerini göremediklerini ifade ederek maaş almak için sıra bekleyen vatandaşlara bankamatik kartı verilmesini istediler.


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...