Yerel seçimlere katılacağız
47 ilde teşkilatlandıklarını belirten Hüda Par İl Başkanı Tasalı, “Yerel seçimlere katılacağız” dedi.
1046 defa okunmuş - 30 Mayıs 2013 - Perşembe 10:59
Kuruldukları günden buyana yoğun bir şekilde çalışan ve Sivil Toplum Kuruluşunu ziyaret eden Hür Dava Partisi (Hüda Par) Bingöl İl Teşkilatı, yürüttüğü ziyaret faaliyeti kapsamında gazetemizi ziyaret etti.

Hüda Par İl Başkanı Hamdullah Tasalı, Başkan Yardımcısı Vahit Eser ve İl Sekreteri Orhan Açıkbaş, gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundular.

İslamı referans alan bir parti olduklarını belirten Hüda Par İl Başkanı Hamdullah Tasalı, bu eksende hizmet etmek istediklerini söyledi. Sistemin yıllarca İslami kimliğe sahip olanları yönetim kademesine getirmediğini belirten Tasalı şunları söyledi:

“İslami hassasiyeti olan insanları çok farklı lanse ediyorlar. Oysa biz Hz. Peygamberin, dört halifenin ve Ömer Bin Abdulaziz’in adaletinin uygulanmasını istiyoruz. Ama bu bahsettiğimiz yapıyı henüz kimse yakalayamadı, biz bu boşluğu doldurmaya geldik” dedi.

“Hedefimiz Yerel Seçimler”
47 ilde teşkilatlandıklarını belirten Tasalı, Karadeniz illerinde de yapılanmaya gittiklerini ve Tüm Türkiye’de çalışma yürüteceklerini belirterek, “Şuan yerel seçimler için hazırlıklara başladık. Hedefimiz yerel seçimler. Halkımız bize fırsat tanır, yerel seçimlerde istediğimiz başarıyı yakalarsak, yapacağımız işlerle halkın bizi daha iyi tanıyacağını ve bunun genel seçimlere de yansıyacağını düşünüyoruz.

Türkiye’de hala korkular üzerinden siyaset yapılıyor. Bu partiye oy verirseniz şu parti gelir gibi korkuları hala halka empoze ediyorlar” dedi. Tasalı, doğru siyaset yapacaklarını, doğruya doğru, yanlışa da yanlış diyeceklerini belirtti.

“Dayatmacı Bir Zihniyetin Karşısındayız”
Misyonlarını halka anlatacaklarını belirten Tasalı, “Öncelikle kendimizi halka anlatacağız. Efendi olmaya değil, hizmet ehli olmaya talip olduğumuzu anlatacağız. Ülkede yaşayan farklı etnik grupların, farklı din mensuplarının haklarını zayi etmeyeceğiz. Kim kendisini nasıl tarif ediyorsa öyle kabul edeceğiz. Dayatmacı bir zihniyetin karşısındayız. Bizler insanı merkezine yerleştiren bir yapıdan yanayız. Şuan bu yapıdan ne Kemalistler, ne Laikler, ne İslamcılar, ne Kürtler nede milliyetçiler memnun. İnsan hukukuna saygılı bir yönetim ancak bu sorunu çözer” şeklinde konuştu.

“Karanlıktan Hidayete, Esaretten Hürriyete”


Etnik ve mezhepsel ilkeler üzerine kurulan bir yapı olmadıklarını belirten Tasalı, “İlkeler üzerine siyaset yapıyoruz, şahıslar üzerine değil. Biz kendi saf ve misyonumuzla hareket etmek istiyoruz. ‘Karanlıktan Hidayete, Esaretten Hürriyete’ sloganı ile yola çıktık inşallah hayırlı olur” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...