Güvençerʹin İsmi Havaalanına Verilsin
BİŞHAK Başkanı Sözen, Muğlaʹya atanan Vali M.Hakan Güvençerʹin isminin Bingöl Havaalanıʹna verilmesi önerisinde bulundu.
732 defa okunmuş - 29 Mayıs 2013 - Çarşamba 12:26
Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Ziya Sözen, Valiler kararnamesiyle Muğla’ya Mustafa Hakan Güvençer’e Bingöl’e yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Sözen yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Biliyorum ki bu zamansız ayrılık hem Bingöl halkında hem de sayın valimizde çok büyük üzüntülere tahribatlara sebep olmuştur. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana gelmiş geçmiş valiler içerisinde halkın bu kadar kabullendiği bu kadar sevdiği başka vali olduğunu düşünmüyorum. Bu sevgi asla tek taraflı değildi. Bizler Bingöl halkı olarak sayın valimizi sevdiğimiz kadar oda Bingöllüleri sevmiştir. Sevmenin ötesinde kendisi için düzenlenen veda yemeğinde Bingöllülere âşık olduğunu dile getirmiştir. Bütün bunları bir arada değerlendirdiğimizde sayın valimizin bu samimi içten sevgisine verebileceğimiz en güzel cevap sayın valimizin ismini açılacak olan hava alanına vermektir. Bu çağrımızın Bingöl deki bütün kesimler tarafından desteklenmesini siz değerli Bingöl halkından kamuoyundan özellikle rica ediyoruz. Çünkü sayın valimiz bunu çok fazlasıyla hak etmektedir. Bu zamansız ayrılığı bir nebze olsun azaltacaktır. Çünkü bunu biliyoruz ki sayın valimizin kalbimizdeki yeri her zaman canlılığını koruyacaktır” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...