Siyer Sınavına Yoğun İlgi
Peygamber Sevdalıları Platformuʹnun Türkiye genelinde düzenlediği umre ödüllü siyer yarışması Bingölʹde yoğun ilgi gördü.
364 defa okunmuş - 28 Mayıs 2013 - Salı 11:58
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 2013 Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde 84 merkezde düzenlenen Siyer Sınavı Bingöl genelinde de yapıldı.
Hz. Muhammed (sav)’in Kutlu Doğumʹu münasebeti ile Peygamber Sevdalıları Platformuʹnun Türkiye genelinde düzenlediği umre ödüllü siyer yarışması Bingöl genelinde yoğun bir katılım ile gerçekleşirken, katılımcıların çoğunluğunu ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri oluşturdu.
Sınavın Bingöl İl koordinatörü İbrahim Dağılma, yarışmanın düzenlenmesine katkı sunanlara teşekür ettiklerini söyledi. Bu tür sınavlara katılımın gittikçe artarak devam ediğini ifade eden Dağılma şunları kaydetti:
“Hz Peygamberi sevmek, O’nu tanımakla başlar ve O’na itaatle taçlanır. Bir toplum onunla güzelleşir. Onunla hayat bulur. Peygamber sevdalıları olarak manevi dünyamızı tamir, kalbi yaralarımıza merhem, yaşantımıza örnek olması için o kutlu Nebiyi manen aramıza davet ediyoruz. Bu çabayla ve bu sınav vesilesiyle diyiyoruz ki, Gelin hep birlikte O’nu(sav) hayatımıza davet edelim. Kendimize örnek ve rehber kabul edelim. O’nun hayatıyla hayatlanalım. O’na koşalım, O’nun davasını başımızın tacı yapalım”.
15 yaş ve üstü katılımcıların yarışacağı 1. kategoride Türkiye geneli ilk 50’ye giren katılımcılar ‘Umre Ödülü’ ile ödüllendirilecek. Umre tarihinin ise 2014 Sömestr tatili olarak düşünüldüğü belirtilerek, “14 yaş ve altı katılımcıların yarışacağı 2. kategoride ise büyük ödül, yaz tatilinde Türkiye’deki tarihi ve turistik mekânların ziyaret edileceği bir ‘Gezi Turu’ olacak.
Her il koordinatörlüğü kendi il sınırları içerisinde dereceye giren ilk üç katılımcıyı ayrıca ödüllendirecektir. Ödül olarak birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın verilecektir. Ayrıca her ilçe sınav merkezi de ilçe sınırları kapsamında dereceye giren ilk üç katılımcıyı çeşitli hediyelerle ödüllendirecektir (Büyük ödül olan Umre ödülünü kazanan katılımcılar bu hediyeyi ayrıca alamayacaktır” denildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...