Koruma Altındaki Çocuklara Akran İlişkileri Eğitimi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Yetiştirme Yurdu, Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Çocuk Evlerinde bakım ve koruma altında bulunan çocuklara “Akran İlişkileri” semineri verildi.
217 defa okunmuş - 28 Mayıs 2013 - Salı 11:28
SODES kapsamında finanse edilen “El Uzatılmayan Genç Kalmasın” projesi kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin tarafından, Yetiştirme Yurdu, Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Çocuk Evlerinde bakım ve koruma altında bulunan çocuklara “Akran İlişkileri” semineri verildi.
İller Bankası Sevgi Evleri Çocuk Yuvası seminer salonunda verilen eğitim de kişisel gelişim uzmanı Bilal Zemin yaklaşık 1 saat süren konuşmasında çocuklara pozitif yaşam, motivasyon, akranlarla geçinme konularında bilgiler aktardı. Zemin, 6 yaşından 18 yaşına kadar 100’ü aşkın çocuğu bilgilendirirken, çocuklara eğlendirici anlar da yaşattı.
Eğitim seminerlerine devam edeceklerini belirten el Uzatılmayan Genç Kalmasın projesi koordinatörü Sosyolog Suat Alan, daha önce Canten Kaya’nın katıldığı 2 eğitim gerçekleştirdiklerini, bu eğitim ile birlikte proje kapsamında 3. eğitimlerini de gerçekleştirdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Proje kapsamında 5 eğitim semineri planlamıştık, şimdiye kadar 3 eğitimi oldukça verimli bir şekilde gerçekleştirdik, bundan sonra gerçekleştirmeyi planladığımız 2 eğitimden de en yüksek verimi alacağımızı umut ediyoruz” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...