Öğrencilere “Sınav Stresi İle Başa Çıkma” Semineri
Milli Eğitim Müdürlüğü Üniversite sınavı öncesi lise öğrencilerine, ʹStresle başa çıkmaʹ semineri verildi.
357 defa okunmuş - 28 Mayıs 2013 - Salı 11:23
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve SODES kapsamında finanse edilen “Geleceğe Güvenle Bakıyorum Projesi” ile başarılı olup, dershaneye gitme imkânı bulamayan 200 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti verildi. “Eğitimim Güvence Altında” projesi ile de 240 öğrenci SBS sınavına hazırlandı.
8 ay boyunca eğitim alarak üniversiteye hazırlanan öğrenciler için yaklaşan sınav öncesi, SBS ve LYS bilgilendirme ve motivasyon arttırmak amacıyla Gençlik Merkezi Konferans salonunda seminer düzenlendi.
Proje Koordinatörü Kumriye Ekineker projenin amacının YGS ve LYS hazırlık kursları ile öğrencilerin yüksek öğrenime girişlerini sağlamak olduğunu belirtti. Ekineker, başarının arttırılması için proje süresi boyunca öğrenci ev ziyaretleri yaptıklarını ifade ederek, ev ziyaretleri sayesinde öğrenci-öğretmen-aile yakınlaşmasının sağlandığını, bunun sonucunda öğrencilerin okulda, dershanede başarıya bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.
Seminere konuşmacı olarak katılan İnönü Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Esan Gül, LYS sınavının önemi ve sınav sırasında yapılması gereken konular üzerinde durdu. Ayrıca sınav öncesi yaşanan kaygılar ve stresle baş etme yolları ile ilgili öğrencilere çeşitli bilgiler vererek, seminer sırasında uygulamalı olarak sınav kaygısını yenme yöntemleri uyguladı.
Seminer sonunda SODES projesi kapsamında eğitime devam eden Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Cihat Solmaz mini bir stand – up gösterisi yaptı.
Uzm. Psk. Esan Gül “Çocuk Sevgiyle Büyür” isimli kitabını imzalayarak hediye etti.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...