Kitabını Alan Bahçeye İndi
Sağlık – Sen Kadın Kolları ve Düşün Taşın Derneğiʹnin düzenlediği kitap okuma etkinliği büyük ilgi gördü.
342 defa okunmuş - 28 Mayıs 2013 - Salı 11:12
Sağlık – Sen Bingöl Şubesi Kadın Kolları Komisyonu ve Düşün Taşın Derneği işbirliği ile ilimizde kitap okumayı teşvik etmek ve kitap okumada farkındalık oluşturmak amacıyla Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinde kitap okuma etkinliği düzenledi.
Sağlık – Sen Bingöl Şubesi Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Fatma Gündoğdu, Türkiye’de kitap okuma alışkanlığının çok az olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:
“Ülkemizde ve İlimizde maalesef okuma oranı çok düşük. Biz de kitap okumayı teşvik etmek, kitap okumada farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir program yapmayı uygun bulduk. Bu yapılan sadece bir örnek teşkil etmekti. Kitap okunmadığına dikkat çekmek / kitap okumanın önemine ve gerekliliğine vurgu yapmaktı.”
Sağlık – Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan ise okuyucu bir toplum olmadığımızı belirterek, “Bizler maalesef toplum olarak okumuyoruz. Oysa İrlandalı yazar ve şair Jonathan Swift’in dediği gibi; ‘Dünyayı yöneten, kalem, mürekkep ve kâğıttır’ bu nedenle buna paralel hayallerimiz varsa okumalıyız. Okumayı teşvik etmek amacıyla böyle bir program düzenleyen Kadın Kolları Komisyonumuza da yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...