Termik Santrale Protesto Eylemi
Eğitim Sen üyeleri Karlıovaʹda yapılması planlanan termik santral projesini protesto etti.
368 defa okunmuş - 27 Mayıs 2013 - Pazartesi 12:53
Karlıova ilçesinde kurulması planlanan termik santrale karşı basın açıklanası yapan Eğitim Sen, termik santralin kurulması durumunda halkın geçim kaynağı olan tarımcılığın biteceğine dikkat çekildi.

Termik santralinin ihalesinin 30 Mayıs’ta yapılacağına dikkat çeken Eğitim Sen Karlıova temsilciliği, kararı protesto etti.

“Doğayı yok edecek ve insan sağlığını tehlikeye düşürecek olan termik santraline karşıyız denilen açıklamada, “Anayasa’nın 56. Maddesine göre; herkesin sağlıklı ve dengeli bir cevrede yaşama hakkı bulunmaktadır. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların görevidir. Keza çevre Kanunu’nun 3. Maddesine göre; başta idare, meslek odaları, birlikler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkes çevrenin korunması ve kirliliğin ile görevli olup bu konuda alınacak tedbirlere ve belirlenen esaslara uymakla yükümlüdürler. Ayrıca doğayı katletmekle birlikte bölgemizin temel geçim kaynağı olan hayvancılığın ve tarımın yapılmasına engel olmaktandır” ifadeleri kullanıldı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...