Genç Caddesiʹnde altyapı çalışması
Şehrin kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmaları Genç Caddesiʹnde sürüyor.
441 defa okunmuş - 25 Mayıs 2013 - Cumartesi 12:25
Bingöl’de hayata geçirilen ve önemli projeler arasında yerini alan altyapı çalışmaları şehir merkezinde kendini göstermeye devam ediyor. Yapımı sürdürülen ve şehir merkezine kaydırılan kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmaları aralıksız sürüyor.

Şehir merkezinde yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Şehir Merkezine doğru yağmursuyu ve Atıksu kanalları Kültür caddesinden Eğitim Caddesi’ne kadar olan kısmı tamamlandı. Kültür kavşağından şehir merkezine doğru kazıya başlandı. Kültür Kavşağı ile Eğitim Caddesi kavşağına kadar 1200 milimetre çapında yağmursuyu hattı, 500 ile 200 milimetre çapında Atıksu şebeke hattı döşenmiştir. Eğitim Caddesinden Kültür Caddesi ile Genç Caddesi arasında kalan kısmında da 1200 milimetre çapında yağmursuyu hattı ile 500 milimetre çapında Atıksu ve 1 adet 200 milimetre çapında Atıksu kanalları yapılmıştır. Genç Caddesi, Telekom Kavşağı ile Dörtyol Kavşağı arasındaki kısım trafiğe kapatılmış olup, buraya da 1200 milimetre çapında yağmursuyu hattı ile 500-300-200 milimetre çapında Atıksu kanalları döşenecektir. Bu hatlar Genç Caddesi’nin sonuna kadar devam edecektir” dedi.

“Vatandaşlarımızdan Sabırlı Olmalarını Bekliyoruz”

Trafiğe kapatılan Telekom Kavşağı ile Dörtyol Kavşağı arasındaki kısım tamamlandıktan sonra, Genç Caddesi’nin trafiğe açılacağını ve Dörtyol Kavşağı ile Hacı Hıdır Camisi arasındaki kısım trafiğe kapatılarak çalışmalara devam edileceğini belirten Atalay, “Çalışmalarımızı titiz bir şeklide sürdürüyoruz. Amacımız şehrin genel itibari ile alt yapısını daha iyi hale getirebilmektir. Çalışmalarımız boyunca vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...