Öğrenciler, el emeği ürünlerini sergiledi
Okulöncesi- İlk ve Orta Okul öğrencileri, “Teknoloji, Tasarım Ve Görsel Sanatlar Resim Sergisi”nde el emeği ürünlerini Hükümet Konağı önünde sergiledi.
300 defa okunmuş - 24 Mayıs 2013 - Cuma 12:09
Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl ilk defa “Teknoloji, Tasarım Ve Görsel Sanatlar Resim Sergisi” açarak, öğrencilerin yıl içinde yaptığı sanat ürünlerini sergilemelerini sağladı.

Hükümet Konağı önünde kurulan çadırlarda oluşturulan serginin açılışı Vali Yardımcıları Mutlu Akyol ve Numan Tahir Şimşek, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fikret Bozaba ve Ali Berdibek’in katılımı ile yapıldı.

Sergide ortaokul öğrencilerinin yıl boyunca görsel sanatlar ve teknoloji tasarım derslerinde yaptıkları ürünler sergilendi. Her okul için ayrı açılan stantlardaki ürünlerin tanıtımı öğrenciler tarafından yapılarak ziyaretçilere bilgiler verildi. Serginin gezilmesinin ardından açılış programı sona erdi.

Sergide; anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin hazırladığı birbirinden güzel ebru sanatları, yağlı boya, sulu boya, kum boyama, etamin, mozaik ve çeşitli çalışmalar sergilendi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...