Şirketlere Web Sitesi Zorunluluğu
BİNTSO Başkanı Çalbay, Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile sermaye şirketlerine getirilen web sitesi kurma süresinin 1 Temmuz 2013ʹte sona ereceğini hatırlatarak uyarıda bulundu.
421 defa okunmuş - 24 Mayıs 2013 - Cuma 11:39
Birçok şirketin hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığı yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile sermaye şirketlerine getirilen web sayfası kurma zorunluluğunda zaman daralıyor.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çalbay, yaptığı açıklamada, 6102 Sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 01 Temmuz 2012 Tarihinde yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Yeni kanunla getirilen web sayfası zorunluluğu şirket ile ilgi ilanlar, şirketlerin tek kişi ile kurulabiliyor olması gibi yenilikler bir yıl süre ile eski Limited ve Anonim Şirketler ana sözleşmelerini yeni kanuna uygun hale getirmek için tadilat yapmaları gerekmektedir.
Belirlenen süre 01.07.2013 tarihinde sona erecektir. Bu durumda olan Limited, Anonim Şirket ve Tüzel Kişi Üyelerimizin, yeni düzenlemeyi yapmadıkları takdirde MÜNFESİH duruma düşeceklerdir” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...