Kentsel Dönüşüm İhaleleri açıklandı
İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etabı 74 milyon 348 bin TLʹye, 2. Etabı ise 56 milyon 700 bin TLʹye verildi.
829 defa okunmuş - 23 Mayıs 2013 - Perşembe 11:33
Bingöl Belediyesinden yapılan açıklamada, 13-14 Mayısʹta Ankaraʹda gerçekleştirilen ihale sonucu, İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesiʹnin 1. etabını 74 milyon 348 bin lira bedelle Kayasan Yapı Yenifidan İnşaat ile Dibay İnşaat İş ortaklığının kazandığı, projenin 2. etabını ise 56 milyon 700 bin lira bedelle Erhan Özhan ile Erme İnşaat ortaklığının kazandığı bildirildi.

“Kararlar İhaleye Katılan Bütün Firmalara Tebliğ Edildi”

İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1. etap ihalesinde 736 adet konut, 1 adet sosyal tesis, belediye hizmet binası, cami, idari bina, lojman, ambar, mescit, misafirhane, yıkama yağlama, giriş kontrol, su deposu, jeneratör, kazan dairesi, tuz deposu, büyük sundurma, küçük sundurma binalarının yapımı ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapılacak. Yaklaşık maliyetin 70.913.345,63 TL olduğu İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2. Etabını ise 56.700.000 TL bedelle Erhan Özhan-Erme İnşaat İş Ortaklığı kazandı. İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2. etabı 640 konut, 32 derslikli ilköğretim okulu ve Bingöl Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali ile bunlara ait ortak altyapılar ve sosyal donatı (çevre düzenleme ) yapılacak. Kesinleşen ihale kararları ihaleye katılan bütün firmalara tebliğ edildi” denildi.

“Bingöl’ün En Modern Sitesi ve Yaşam Merkezi Oluşacak”
Projenin içeriği ile ilgili bilgilerin verildiği açıklamada, “Projenin muhtevasında 1376 konut, 32 derslikli okul, 16 bin 300 metrekare inşaat alanı olan Bingöl Belediyesi Hizmet Binası yapılacak. Ayrıca yaklaşık 6 bin 200 metre kare inşaat alanından müteşekkil Yeni Terminalimizi TOKİ, Et Balık Kurumu’nun karşısında bulunan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden tahsisini aldığımız 34 dönümlük araziye yapacak. Karayollarının idari birim ve lojmanlarını Temel Yapı Kooperatiflerinin altındaki Karayolları arazisine, diğer birimlerini de Solhan yolu üzerinde bulunan Karayolları tesislerinin bulunduğu alana TOKİ, Bingöl Belediyesi adına Karayolları’na yapacak. Yapılacak olan site içerisinde Cami ve Sosyal tesiste olacak ve bunları da TOKİ bedelsiz olarak yapacak. Şuanda mevcut bulunan terminal alanımızı da yapılacak tesislere karşılık olarak biz TOKİ’ye veriyoruz. Oraya da TOKİ büyük bir alışveriş merkezi yaptıracak. Kentsel Dönüşüm alanı içerisinde açık otoparklar, yeşil alanlar, çocuk oyun bahçeleri, spor alanları ile Bingöl’ün en modern sitesi ve yaşam merkezi oluşacak” ifadeleri kullanıldı.

“2. Etap İle İlgili TOKİ İle Protokol Çalışmalarına Başlandı”
Kültür Mahallesi’ndeki 151 dönümü kapsayan alanda kentsel dönüşümün 2. Etabı ile ilgili TOKİ ile protokol çalışmalarına başlandığı ifade edilen açıklamada, ön protokolün imzalanmasının ardından bu çalışmaların da hızlandırılacağı kaydedildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...