“Kaldırımlar yürümek içindir”
Kahvehane kürsülerinin kaldırımları kapattığına dikkat çeken CHPʹli Kurban, “Kenti idare edenler bu manzaraya daha fazla seyirci kalmadan kaldırımların oturmak için değil yürümek için yapıldığını uygulamalıdırlar” dedi.
500 defa okunmuş - 21 Mayıs 2013 - Salı 12:36
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban, Bingöl’de kaldırım işgallerinden dolayı halkın yürüyecek yol bulamadığını söyledi.

Kurban yaptığı açıklamada, “İlkbaharın gelmesi ile birlikte Bingöl’de cadde ve sokaklardaki çay ocaklarının önündeki kaldırımlarda oturan insanlar, yayaların haklarını gasp ettikleri gibi, şehre uygun olmayan bir görüntü vermektedirler. Kenti idare edenler bu manzaraya daha fazla seyirci kalmadan kaldırımların oturmak için değil yürümek için yapıldığını uygulamalıdırlar” dedi.

“Açık Havada Oturmak İsteyenler Parkları Tercih Etmeli”
Bingöl insanı yeniliğe açık olduğunu belirten Kurban, “Bingöl halkı, modern toplumun yaşam tarzını töre ve geleneklerini de dikkate alarak uygulayan insanlardan oluşmaktadır. Kaldırımlarda oturanlar ikaz edilirse eminim ki onlarda bu alışkanlıktan vazgeçerler. Açık havada oturmak isteyenler için şehrin parkları, çarşıdaki boş arsalar oturma düzeni için hazırlanarak kaldırımlar yayaların hizmetine açılmalı. Mevcut görüntü Bingöl’e yakışmıyor Bingöllüler modernleşmeye açık insanlardır. Yeter ki yasaları, kuralları uygulayanlar görevlerini yapsınlar” şeklinde konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...