Bingölʹden, 2 Öğrenci Türkiye Birincisi Oldu
Türkiye geneli yapılan Zambak Deneme Sınavlarıʹnda Bingölʹün Karlıova ilçesinde bulunan 11 Mart İlköğretim Okulu öğrencilerinden İdal Karabulak ve Cebrail Demir Türkiye birincisi oldu.
465 defa okunmuş - 20 Mayıs 2013 - Pazartesi 13:00
Geçtiğimiz haftalarda Türkiye genelinde yapılan Zambak Deneme Sınavlarıʹnda büyük bir başarı gösteren Karlıova 11 Mart İlköğretim Okuluʹnda eğitim alan 2 öğrenci Türkiye birincisi olurken 11 öğrenci ise ilk yüze girmeyi başardı.

3. sınıf öğrencisi İdal Karabulak ve Cebrail Demirʹi kutlayan 11 Mart İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Aziz Bingöl öğrencilerinin gösterdiği başarı karşısında çok mutlu olduklarını dile getirerek okulun eğitim başarısı adına tüm öğretmenlerle büyük bir gayret gösterdiklerini söyledi.

Her yıl 11 Mart İlköğretim Okuluʹnun Türkiye genelinde başarı gösterdiğini ifade eden Bingöl,"Öğretmenlerimizin, öğrencileri üzerinde gösterdikleri eğitim arzusunun öğrenci, öğretmen ve veli üçgeninde daha büyük başarılar yakaladığını görüyoruz." dedi. Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sema Tufan ise Türkiye birincisi olan öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Öğrencileri önümüzdeki günlerde başarılarından dolayı ödüllendirileceğini de ifade eden Tufan, "Okullarımızın her yıl daha büyük başarılar yakaladıklarını ve bu başarıların daha üst seviyeye tırmanması için Karlıova eğitimi hakkında büyük projeler üreteceğiz." şeklinde konuştu.


baba oğul yarışıyor hangisinin güzel çaktırma
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...