Kutlamalar yapıldı
Bingölʹde 19 Mayıs Atatürkʹü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.
328 defa okunmuş - 20 Mayıs 2013 - Pazartesi 12:44
Bingöl Valiliği önünde İstiklal Marşıʹnın okunması ve saygı duruşuyla başlayan kutlamalar, Bingöl TBMM Vakfı Fen Lisesiʹnde devam edildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Erdal Arıkan, yaptığı konuşmada, bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürkʹün millu mücadeleyi başlattığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Samsunʹa çıkışı bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcıdır. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz. Atatürk ulusal mücadelenin Türk milleti tarafından sahipleneceğini her fırsatta belirtiyor ve buna gönülden inanıyordu. Nitekim çağdaş bir yönetim anlayışına sahip özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti bu inancın ürünüydü. Bu günde vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürkʹün 19 Mayısʹı armağan ettiği gençlere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

19 Mayıs 1919ʹda bağımsızlık ateşini yakan Atatürk göstermiş olduğu mücadeleyle Kurtuluş Savaşını onan inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle bu günü gençlere armağan etmiştir."

Konuşmaların ardından tören halk oyunları ekibi gösterisi ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesiyle son buldu.

Törene Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Serdar Atalay, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz, Emniyet Müdürü Ercan Taştekin, kamu kurum amirleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...