Ünlü Tekstilʹden Bingölʹe Yatırım Kararı
Ünlü Tekstilʹin sahibi Sabri Ünlü, “Dört aydır devam eden barış süreci inşallah başarı ile sonuçlanırsa, Bingölʹde en az 500 kişinin çalışacağı bir fabrika kurmayı düşünüyorum” dedi.
1239 defa okunmuş - 20 Mayıs 2013 - Pazartesi 11:44
Çözüm süreci umuduyla birlikte, önemli yatırım potansiyeline sahip olan Bölge, yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı.

Aslen Karakoçan Çelebi Köyünden olan Ünlü Tekstil’in patronu Sabri Ünlü, “Dört aydır devam eden barış süreci inşallah başarı ile sonuçlanırsa, Bingöl’de en az 500 kişinin çalışacağı bir fabrika kurmayı düşünüyorum” dedi.

“Yatırım İçin Huzur Önemli”
Ünlü, “Ülkemizin bu barış havasının başarı ile sonuçlanmasını tüm aklı başındaki insanları gibi işadamları da ister, özellikle yörenin bir insanı olarak akan kanın durmasını en fazla sevinen bizler oluruz. Sadece biz değil birçok büyük firma Doğu ve Güneydoğu’ya yatırım yapmak ister ancak huzur ve güvenlik çok önemlidir” diye konuştu. Ünlü, temelleri 1980 yılında Hollandaʹda atılan Ünlü Tekstil’in,1992 yılında faaliyetini İstanbulʹa taşıyarak bugün Türkiyeʹnin sayılı konfeksiyon fabrikalarından biri olduğunu belirtti.

“İşine Âşık Olan Başarır”
Başarısının altında çok çalışmak, inanmak ve işine aşık olmanın yattığını belirten Ünlü, “Yıllardır sabah 7’den akşam saat 7’ye kadar işimin başındayım. Cenabı Allah kimsenin düşmanı değildir. İşinin peşinden koşmak ve zamanını doğru kullanmak lazım. İşin içinde yalan, kibir ve zulüm olmazsa; mutlaka başarılı olursun. Bu üç kıstasa dikkat etmezsen başarılı olamazsın” diye konuştu.

“Ünlü Tekstil Bünyesinde 600’ü Aşkın İşçi Çalışıyor”
İlk atölyelerini Bayrampaşa’da kurduktan sonra Eyüp’te bir yere taşındıklarını aktaran Ünlü, 2009 yılında 26 bin metrekarelik bir alan üzerinde yeni yer alarak işlerini büyüttüğünü söyledi. Ünlü Tekstil bünyesinde 600’ü aşkın işçinin çalıştığını belirten Sabri Ünlü, kumaş kontrolünden dikime, dikimden paketlemeye kadar tüm süreçleri bünyesinde barındıran ve aynı anda pantolon, bluz, ceket, etek gibi bayan dış giyim adına tüm modelleri aynı kalite ve verimlilikte sunabildiğini aktardı.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...