Liseler, kıyasıya yarıştı
“Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım” Projesi kapsamında liseler arasında düzenlenen bilgi yarışmasının galibi, Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi oldu.
390 defa okunmuş - 17 Mayıs 2013 - Cuma 13:11
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım” Projesi kapsamında il genelindeki liseler, bilgi yarışmasında kıyasıya yarıştı.

Gençlik Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen bilgi yarışmasında, 10 okul katıldı. Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve çok sayıda öğrencinin izlediği bilgi yarışmasında, yarışmacılara 15 soru soruldu.

Yarışma sonucunda 15 sorudan 8’ine doğru yanıt veren Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olurken, Genç Anadolu lisesi 2’nci ve Bingöl Anadolu Lisesi de 3’ncü oldu.

Yarışma sonucunda birinci olan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri kupa, birer adet yarım altın ve kitap seti, 2. ve 3. gelen okul öğrencilerine de kupa ve birer adet çeyrek altın ile kitap seti hediye edildi.

Yarışma sonucunda tüm öğrencileri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, öğrencilere başarı dileğinde bulundu. Yarışma sonrası Vali Yardımcısı Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, okul idarecileri ve bilgi yarışmasına katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...