Meslek Lisesi Tübitak Bilim Fuarı Açıldı
Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerince açılan TÜBİTAK Bilim Fuarıʹnda 22 proje sergilendi.
374 defa okunmuş - 17 Mayıs 2013 - Cuma 12:11
Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ali Berdibek ve Fikret Bozaba’nın katılımı ile dün saat 13.30’da açıldı. Büyük ilgi gören TÜBİTAK Bilim Fuarına öğrenciler ile eğitimciler yoğun ilgi gösterdi.

Toplam 22 projeden oluşan Endüstri Meslek Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışında bir konuşma yapan Okul Müdürü Abdusselam Beğiç Bilim Fuarının açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, bilimsel düşüncenin, bilimsel çalışmanın önemine değindi. Beğiç, düzenlenen bilim fuarlarının temel amacının, öğrencilerin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlaması olduğunu belirtti.

Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerince hazırlanan Projeleri tek tek gezen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ali Berdibek ve Fikret Bozaba öğrencilerden yapmış oldukları projeler hakkında bilgi aldı.

Fuarda, “Güneş Yörüngesine Göre Dönen Güneş Enerji Paneli”, “Kentsel Dönüşüm”, “Drama Yöntemiyle İngilizce Öğrenme”, “Virüsler Bilgisayarlara Nasıl Bulaşır”, “Ardışık Sayıların Kolay Yoldan Toplanması,” “Benim Boyum Benim Sıram”, “Bilgisayar çevre Birimlerinde Enerji Tasarrufu” gibi birçok proje sergilendi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...