Engelliler spor şöleninde buluştu
10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle ASKF tarafından engellilere yönelik spor etkinlikleri düzenlendi.
451 defa okunmuş - 17 Mayıs 2013 - Cuma 12:04
Engelliler Haftası nedeniyle, Bingöl Amatör Spor Kulüpler Federasyonu tarafından engellilere yönelik etkinlikler yapıldı.

Dün Saat 13.30’da Bingöl Şehir Stadyumu’nda Özel Bir Umut Rahabilitisyon Eğitim Merkezi, Özel Gökkuşağı Rahabilitasyon Eğitim Merkezi, Özel Rana Eğitim Merkezi, Bingöl Sessizler ve Gençlik Spor Kulübü ve Bingöl Özel Sporcular Spor Kulübü öğrenci ve sporcularının katılımı ile Futbol Müsabakaları, Penaltı atışları, Atletizm yarışmaları, Tenis Müsabakaları ve Havalı Silahlar Atışları yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, İşitme Engellileri Federasyonu Temsilcisi Cengiz Doğdu, Okul Müdürleri, engelli sporcu velileri ve çok sayıda vatandaş da engellilerin sevincine ortak oldu.

Veliler, Daha Fazla Etkinlik İstedi
Yaklaşık 150 öğrenci ve sporcunun katılımı ile gerçekleşen etkinliği tertipleyen Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na teşekkür eden veliler, benzer etkinliklerin sürekli hale getirilmesi durumunda özel sporcular ve engelli öğrencilerin öz güvenlerinin kazanılması bakımından önemli olacağını belirttiler.

“Tüm katılımcılar Birinci Sayıldı”
ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu “Bingöl Amatör Spor Kulübü Federasyonu Yönetim Kurulu olarak bu tür Sosyal etkinlikler içinde bulunmak isteyen ancak imkan bulamayan engelli ve özel sporcularımızı, benzer etkinliklere dahil ederek öz güvenlerinin kazanmalarını hedefliyoruz. Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz etkinliğimize katkı sunan Özel Rehabilitasyon Merkezlerine, Spor Kulüplerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve Türkiye Futbol Fedeferasyonu Dezavantajlı Sporcular Departman Müdürü Deniz Cengiz’e teşekkür ediyorum. Etkinliğe katılan bütün okullar ve sporculara birinci kabul ederek her okula ve sporcuya kupa ve madalyalarını verdik. Belki de katıldığım ve organize ettiğimiz en anlamlı etkinlikti. Etkinlikten dolayı memnuniyetlerini ifade eden ailelerin hoşnutluğu ayrıca memnuniyet vericidir.”dedi.
Etkinlik sırasında giyilen ve kullanılan malzemenin tamamı okullara ve sporculara hediye edildi.


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...