Bingölʹü emanet bırakır gibiyim
Bingölʹden ayrılacağı için üzgün olduğunu belirten Vali Güvençer, “, Tıpkı bir insanın çocuğunu komşuya emanet etmesi gibi Bingölʹü emanet bırakıyor gibiyim. Emekli olunca bingölʹe yerleşmeyi düşünüyorum” dedi.
576 defa okunmuş - 17 Mayıs 2013 - Cuma 11:35
Son kararnameyle Muğla’ya atanan Vali Mustafa Hakan Güvençer, veda ziyareti için gazetemizi ziyaret ederek, Haber Müdürümüz Nurettin Mollaoğlu ile görüştü.

Vali Güvençer, “Bingöl’ün bir örneğini Türkiye’de göremedim” diyerek, Bingöl’den ayrılacağı için oldukça üzgün olduğunu söyledi.

“Bingöl’den Biraz Daha Bir Şeyler Öğrenmek İsterdim”
Bingöl’de çalışanlar için Bingöl’den daha iyi bir yerin olmadığını ifade eden Güvençer, şunları söyledi:

“Bingöl’de kötü olmak çok zor, Bingöl kendisine geleni alır, yoğurur, sevdirir ve kendisine kabul ettirir. Bu kadar çabuk Bingöl’den ayrılacağımı ümit etmiyordum ama hayırlısı olsun. Bingöl’e gelirken üzüntülü gelmedim ama ayrılırken üzüntülü ayrılıyorum. Bingöl’den biraz daha bir şeyler öğrenmek isterdim” dedi.

“Emekli Olunca Bingöl’e Yerleşmeyi Düşünüyorum”
Bingöl’ün yüreğinde ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Güvençer, “Bingöllüler memleketlerinin kıymetini bilmeli. Bingöl’ü öylesine sevdim ki; emekli olduğumda Bingöl’e yerleşip burada yaşamak isterim. İnşallah bu süreç iyi işlerde Bingöl’ün imajı daha da düzelir. Vatandaş güzeli gördü, artık kötüyü istemeyecektir. Zaten kötüyü istemiyordu şimdi daha da istemeyecektir. Bingöl’de her şey yoluna giriyor ve normalleşiyor. 30 yıldır kaybettiklerini tekrardan kazanıyor. İnşallah bundan sonra kardeşkanının dökülmesine müsaade etmeyecek” şeklinde konuştu.

“Bingöl’ü Emanet Bırakıyor Gibiyim”

Bingöl’ün müstesna bir şehir olduğunu belirten Güvençer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bingöl 5 yıl sonra yapılan çalışmalar ile tanınmayacak şekilde değişime uğrayacak. Ben buradan ayrılırken kendimi şanslı hissetmiyorum, asıl şanslı olan buraya gelen Validir. Bingöl halkı çok değerli, hal hatır bilen kadirşinas bir halktır. Ayrılırken, tıpkı bir insanın çocuğunu komşuya emanet etmesi gibi Bingöl’ü emanet bırakıyor gibiyim” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...