İki kermes açıldı
Sanat Sokakʹta iki ayrı kermes açıldı
379 defa okunmuş - 16 Mayıs 2013 - Perşembe 12:31
Tahsildeki talebelere destek kermesi
Bingöl İli Tahsildeki Talebelere Yardım Derneği, Bahçelievler ve Saray öğrenci yurtlarındaki öğrenciler yararına kermes düzenledi.
Bingöl İli Tahsildeki Talebelere Yardım Derneği, Bahçelievler ve Saray öğrenci yurtlarındaki öğrenciler yararına Sanat Sokağı’nda açılan kermes vatandaşların ilgisini bekliyor. Kermeste çeyizlik eşyalar, bir birinden ilginç dokumalar sergilenirken mahalli yemekler de satışa sunuldu.
15 Mayıs’ta açılan kermesin 25 Mayıs Cumartesi güne kadar açık kalacağını belirten Bingöl İli Tahsildeki Talebelere Yardım Derneği yöneticileri kermesten elde edilecek gelirin, Özel Saray ve Bahçelievler öğrenci yurtlarındaki öğrenciler için kullanılacağını ifade ederek, öğrenci yurtlarında kalan yoksul ve muhtaç talebeler yararına düzenlenen kermese katkı sunmak isteyen tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

Buhara Vakfı’ndan Hayır Kermesi

Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından açılan kermeste mahalli yemekler ve el emeği göz nuru çeyizlikler yoğun ilgi gördü. Kermesin, 20 Mayıs akşamına kadar açık kalacağı belirtildi.
Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak açılan ‘Kermes’ dün Sanat Sokak’ta açıldı.

Kermes hakkında bilgilendirme yapan Vakıf Başkanı Değişgeç: “Dayanışma ve yardımlaşma duygusu, insanlığın kendisi ile birlikte getirdiği en yüce değerlerden biridir. Hayır işleri ve hizmetlerini yürüten çeşitli vakıf, dernek ve kuruluşlar var. Hatta şahıs olarak da bu tür hizmetleri yapmaya gayret edenler var. Bizim vakıf olarak görevimiz “Hizmet Nimet’tir” anlayışı ile yardıma muhtaç olanlar ile yardım etmek isteyenler arasında köprü olmaktır. Biz Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı olarak lise, üniversiteye hazırlık ve üniversite öğrencilerine eğitim bursu vermekteyiz. Yoksul ailelere de ailenin fert sayısına göre aylık düzenli gıda yardımında bulunmaktayız. İhtiyaç sahibi çok insanımız var, gönül ister ki yardım talebinde bulunanların hepsine yardımda bulunalım. İnşallah gelirlerimizi bu tür faaliyetlerle artırarak Bingöl’ümüzde yardıma muhtaç olan insanlarımıza hizmeti sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın hayrına vesile oluyoruz. Büyük emekler vererek bu kermesi hazırlayan bacılarımız, ablalarımız ve annelerimize huzurlarınızda teşekkür eder, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...