Okullar Arası Bilgi Yarışması
“Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım Projesi” kapsamında İl genelinde ortaokullar arası bilgi yarışması yapıldı.
501 defa okunmuş - 16 Mayıs 2013 - Perşembe 12:09
Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından `Hedef 12 Projesi` kapsamında Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen bilgi yarışması öğrencilerin kıyasıya mücadelesine sahne oldu.
Yarışmada, 18 sorudan 15`ine doğru yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu ve 100.Yıl Ortaokulu 150’şer puan alarak berabere kaldı. Eşitliğin bozulması için yedek sorulara geçildi, yedek sorularda Ankara Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu doğru cevabı vererek birinci olurken ikinciliği 100.Yıl Ortaokulu, üçüncülüğü ise Kiğı Yatılı Bölge Ortaokulu elde etti.
Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen yarışmaya yoğun katılım ve ilgi vardı. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler yarım altın, çeyrek altın, katılım belgesi ve kitapla ödüllendirildi.
Birinciye Yarım, İkinci Ve Üçüncüye Çeyrek Altın
Birinci olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu öğrencilerine Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek tarafından yarım altın, katılım belgesi, kitap ve birincilik kupası verildi. İkinci olan 100.Yıl Ortaokulu öğrencileri Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan tarafından çeyrek altın, katılım belgesi, kitap ve ikincilik kupası verildi. Üçüncü olan Kiğı Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine de Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı tarafından çeyrek altın, katılım belgesi, kitap ve üçüncülük kupası verildi.
Yarışmaya katılan tüm öğrencilere kitap hediye ederek tebrik eden Sarı, “Bugün burada finale kalan öğrencilerimiz yarıştı hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Yarışmada emeği geçen tüm okul Müdürlerimizi ve jüri üyelerini tebrik ediyorum” dedi.
Yarışma sonunda Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek ve Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, okul idarecileri ve yarışmaya katılan öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...