Sosyal yardımlar düzenli yapılıyor
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Çakan, özürlü evde bakım için Nisan ayında 1.373.481,00 TL, yoksullara da 316.618,00 TL de ayni nakdi yardım yapıldığını açıkladı.
323 defa okunmuş - 16 Mayıs 2013 - Perşembe 11:56
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal Devlet olmanın gereğince kurulduğunu kuruluşundan bu yana sosyal yardım ve sosyal hizmet modüllerinin her geçen gün daha da arttığını belirtti.
Bakıma ve yardıma muhtaç, engelli, dul, yetim gibi ihtiyaç sahipleri ile ilgili zaman zaman yerel basında olumsuz haberler çıktığını söyleyen Çakan, şöunları söyledi:
“Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürlüğü hakkında olumsuz düşüncelerin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de sosyal hizmet ve sosyal yardımlar düzenli bir şekilde devam etmektedir. Her geçen gün artan yeni ihtiyaç gruplarına yönelik hizmet standartları geliştirilmekte ve çocuğa, engelliye, yaşlıya, kadına, yoksula v.b. ihtiyaç sahibine yardım edilmektedir. Bu doğrultuda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Nisan/2013 ayı itibariyle aylık 1.373.481,00 TL Özürlü Evde Bakım için, aylık 316.618,00 TL de Ayni Nakdi Yardım için dezavantajlı gruplara parasal yardımda bulunulmuştur. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü olarak 2000-2013 yılları arasında 10.990.352,73 TL dezavantajlı gruplar için nakdi yardımda bulunulmuştur. Ayrıca kişisel ya da herhangi bir yakının başvurusuyla, adli kurumların ihbarları ve telefon ihbarları da anında değerlendirilmekte, sosyal hizmet ve sosyal yardımların ihtiyaç sahiplerine ivedilikle ulaştırılması sağlanmakta ve kişilerin içinde yaşadıkları sosyal ortamda yeniden aktif olabilmeleri için kişiler maddi ve psiko-sosyal yönden desteklenmektedirler” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...