Elektrik hatları yeraltına alınsın
Yeşilyurt muhtarı Önver, üstyapı ihalesi yapılmasına rağmen enerji hatlarının hala yeraltına alınmamasına tepki gösterdi.
486 defa okunmuş - 16 Mayıs 2013 - Perşembe 11:17
Yeşilyurt Mahallesi’nde elektrik hatlarının hala havai olduğunu söyleyen muhtar Murat Önver, bu durumun insan hayatı için büyük tehlike doğurabileceğine dikkat çekerek, AKSA FEDAŞ’ın elektrik hatlarını yeraltına alınmasını istedi.

Altyapı çalışmalarının neredeyse tamamlanma aşamasına geldiğini ve üstyapı ihalesinin de yapıldığına dikkat çeken Önver, şöyle konuştu: “Çoğu bölgede elektrik hatları yıllar önce yer altına alınmasına rağmen hala mahallemizde bir çalışma yapılmadı. Hatların havai olması hem can hem de mal güvenliğini tehlikeye atıyor. Altyapı sonrası üst yapı çalışmalarına başlanacak. Fırat Edaş,bu yıl çalışmasını yapmazsa önümüzdeki yıllarda yollar tekrar kazılacak. Bu halk her gün toz yutmak zorunda mı? Devletin parası çok mu, her yıl yol yenileniyor? Mahalle sakinleri olarak kurumların ortak hareket etmesini istiyoruz. Bu sayede her yıl aynı çileyi çekmek zorunda kalmayacağız” şeklinde konuştu.

Kurum toplantılarında sürekli koordineli çalışılacağı mesajlarının verildiğini ancak bunun pratiğe geçmediğini belirten Önver, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Toplantılara ilin Valisi, Belediye Başkanı ve kurum müdürleri ortak çalışma mesajları veriyor ancak bir türlü bu mesaj hayata geçmiyor. Eğer koordine varsa neden hala Aksa Fedaş hatları yeraltından almıyor?”


Kurumların sorunları görmemekte ısrar ettiğini belirten Önver, “Kurumlar birilerinin ısrarla bir sorun ile ilgili dilekçe vermesini bekliyor! Yığınla sorun var mahallemizde ama kimse gelip ilgilenmiyor. Belediye altyapı yapıyor ama mahalle halkı işlerin sağlıklı yürütülmediğinden şikayet ediyor. Hala açılmayan sokaklar var. Yine altyapıda kullanılan malzemeler yol kenarlarında bırakılıyor. Mahallemizde 20 yıl önce yapılan dereler tahrip olmuş durumda. Bu derelerin yeniden yapılacağı söylendi ama şimdi sıvayla kapatılıyor” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...