Eczacılar Günü
Sivil Toplum Gönüllüsü Semramis Karaarslan, “Eczacılar Günü” nedeniyle Bingöl Devlet Hastanesiʹni ziyaret ederek, hastane yönetimi ve Baş Eczacı Eda Bektaşʹı ziyaret etti.
306 defa okunmuş - 15 Mayıs 2013 - Çarşamba 12:18
Hastane Yönetici Heybet Samur, Başhekim Hikmet Zeytun ve idari kadrosuyla görüşen Karaarslan, Baş Eczacı Eda Bektaş ile eczane personelinin gününü kutladı.
Halkın eczacılık hizmetlerinden en iyi bir şekilde yararlanabilmesini temin etmek ve bu hizmetlerin kesintisiz olarak verilebilmesini sağlamak amacıyla eczacıların üstün bir gayret içinde olduklarını belirten Hastane Yöneticisi Heybet Samur, “Günümüzde eczacılık; hastanın eğitiminde, ilaç danışmanlığında, ilaçların hazırlanmasında, ve ilaç etkileşimlilerinin önlenmesinde en büyük paya sahip olup, aynı zamanda vatandaşlarımızın en yakın sağlık danışmanlarıdırlar. Ayrıca yataklı tedavi kurumlarında eczane yönetimi dışında taşınır kayıt kontrol yetkilileri olarak çok büyük işler başarmaktadırlar. Bu münasebetle 14 Mayıs Eczacılar Günü Münasebetiyle başta hastanemizde çalışan eczacılarımız olmak üzere tüm eczacı kardeşlerimizin günlerini kutlar, başarılar dileriz” dedi.
Eğitim ve toplum gönüllüsü Semiramis Karaaarslan ise, "Gece gündüz demeden, ülkemizin en ücra köşesinde, yaşamımızın her karesinde, hepimizin sağlıklı yaşaması için hizmet veren eczacılarımız fedakarca görev yapmaktadırlar. Görevlerinde karşılaştıkları zorlukların bilincindeyiz. Karşılaştıkları zorluklara rağmen toplumumuzun sağlığı için çalışmalarını sürdürmektedir. Hergün, her dakika vazgeçilmez parçalarımız olan eczacılarımızın daha sağlıklı bir sistemde görev yapabilmeleri için iyileştirmeler yapılması, çalışmalarında daha verimli olmalarını sağlayacaktır. Günlerini kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...