Kan Bağışı Kampanyası
Hastanelerdeki kan ihtiyacını karşılamak amacıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki kentleri dolaşan Kızılay Kan Bağışı Toplama TIRʹı Bingölʹde yoğun ilgi gördü.
302 defa okunmuş - 15 Mayıs 2013 - Çarşamba 12:05
Kent merkezindeki Genç Caddesi 1 Noʹlu Sağlık Ocağı önünde kan bağışı toplayan TIRʹa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşları önce sağlık kontrolünden geçiren ekipler, daha sonra kan aldı. Kan bağışı kampanyası hakkında bilgi veren Kızılay Bingöl Şube Başkanı Mehmet Savaş, vatandaşların kan bağışı kampanyasına gösterdikleri ilgiden memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Vatandaşların kan bağışının önemi konusunda büyük duyarlılık gösterdiğini belirten Savaş, kampanya kapsamında kan bağışı TIRʹının Bingölʹde 2 gün süre ile kalacağını söyleyerek, Bingölʹde en az 400 ünite kan bağışı toplamayı hedeflediklerini ifade etti.
Bağışlanan kanı, ihtiyacı olan bölgedeki hastanelere ulaştırdıklarını söyleyen Savaş, "Kızılay, bölgedeki hastanelerin kan ihtiyacını karşılamak amacıyla gönüllü vatandaşlardan kan bağışı topluyor. Vatandaşların gönüllü kan bağışı talebine göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın kan bağışında bulunmaları örnek bir davranış olduğu gibi, bağışlanan kanla ihtiyacı olan çok sayıdaki insan hayat buluyor" dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...