Konferans yapıldı
15 MayIs ʹʹUluslararası Aile Günüʹʹ etkinlikleri kapsamında, iletişim uzmanı Canten Kaya ʹʹAile İçi İletişimʹʹ konferansı verecek.
333 defa okunmuş - 15 Mayıs 2013 - Çarşamba 11:51
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, Uluslararası Aile Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Çakan mesajında, Birleşmiş Milletler Genel Kuruluʹnun, 20 Eylül 1993 tarihinde almış olduğu bir karar ile 15 Mayıs gününü "Uluslararası Aile Günü" olarak ilan ettiğini hatırlatarak, şunları söyledi:
"Uluslararası toplumun aileye verdiği önemi de gösteren söz konusu karar doğrultusunda 1994 yılından itibaren aralarında ülkemizin de bulunduğu birçok ülke, 15 Mayıs gününün içinde bulunduğu haftada ailenin önemini vurgulayan konferanslar, radyo ve televizyon programları ile kültürel etkinlikler gerçekleştirmiştir."
Hafta nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Çakan, "Bu yıl söz konusu günün içinde yer aldığı hafta olan 16 Mayıs tarihinde aile ile ilgili konferansın gerçekleşti-rilmesi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce planlanmaktadır. Konferans 16 Mayıs 2013 tarihi saat 14:00ʹda Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olup, İletişim Uzmanı ve Eğitimci Canten Kaya "Aile İçi İletişim" ile ilgili sunum gerçekleştirecektir. Konferansa tüm halkımız davetlidir" dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...