İşkur Otobüsü Bingölʹde
PTT Kavşağıʹna park eden İŞKUR Kampanya Otobüsü, İŞKUR hizmetlerini tanıtacak.
704 defa okunmuş - 15 Mayıs 2013 - Çarşamba 11:33
İşkur Ağ Geliştirme ve İletişim Uzmanı Bülent Kılınç, "İşkur iş gücü piyasasını sürekli izleyerek aktif ve pasif iş gücü politikalarını etkin bir biçimde uygulayabilecek bir yapıya kavuşturuldu" dedi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile yürütülen "Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu" kapsamında Türkiye İş Kurumu kampanya otobüsü 12. durağı olarak Bingölʹe geldi.

İşkur Ağ Geliştirme ve İletişim Uzmanı Bülent Kılınç, yaptığı açıklamada, gittikleri her yerde olduğu gibi Bingölʹde de yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını söyledi.

Vatandaşa Online Hizmet Veriliyor
Otobüste görevli tanıtım görevlilerinin iki gün boyunca Bingölʹün tüm bölgelerinde kişilerle yüz yüze görüşmeler yapacaklarını ifade eden Kılınç şöyle konuştu:

"Görevliler, iş arayan ve işverenlere sunulan hizmetlerin ötesinde iş gücü yetiştirme kursları, girişimcilik programları, işbaşı eğitim programları, toplum yararına programlar, iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri, işsizlik sigortası, kısa çalışma ödeneği gibi hizmetleri tanıtacaklar. İşkur hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilere İşkur otobüsünde görevliler tarafından on-line kayıt hizmeti verilecek. İşkur tanıtım kampanyası istihdamdan etkilenen tüm tarafları bilgilendirmeyi ve bu suretle daha fazla kişinin iş gücü piyasasına girmesine ve istihdam oranını arttırmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor."

Yüz yüze İletişim Kuruluyor

Bingöl Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mehmet Fesih Güler ise iki gün Bingölʹde kalacak İşkur otobüsü sayesinde vatandaşlarla yüz yüze iletişim kurularak İşkur hizmetlerinden daha iyi faydalanmalarının sağlanacağını kaydetti.

Hizmetler Tanıtılacak

Ziyaret edeceği illerin tüm bölgelerinde iki gün boyunca kişilerle yüz yüze görüşmeler yapacak olan otobüste görevli İŞKUR tanıtım görevlileri, iş arayanlar ve işverenlere sunulan hizmetlerin ötesinde, İşgücü Yetiştirme Kursları, Girişimcilik Programları, İşbaşı Eğitim Programları, Toplum Yararına Programlar, İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetleri, İşsizlik Sigortası, Kısa Çalışma Ödeneği gibi çeşitli hizmetleri tanıtacaklar. Ayrıca İŞKUR hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilere de il merkezinde park edecek olan otobüste İŞKUR görevlileri tarafından on-line kayıt hizmeti sunulacak.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...