Bingöl ve Denizli Arasında Memur Kardeşliği
Bingölʹde 29 kişilik Memur grubu, Denizli Aksiyon Memurlar Derneği tarafından düzenlenen programa katılmak üzere Denizliʹye gitti.
449 defa okunmuş - 14 Mayıs 2013 - Salı 13:44
Bingöl Çağlayan Memurlar Derneği’nden 29 kişi, Denizli Aksiyon Memurlar Derneği daveti üzerine Çağlayan Catering’de düzenlenen programa katılmak üzere Denizli’ye gitti.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı programda açılış konuşmasını yapan Aksiyon Memurlar Derneği Başkanı Hakan Yörükoğlu, iki şehir arasında gönül köprüsü oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.
Yörükoğlu:“Kardeş şehrimiz olan Bingöl ile memurlar olarak biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bingöl’e gidip orada aileleri ziyaret ediyoruz. İki şehir arasında kardeş aileler oluşturduk. Bir ailenin derdini Denizli’deki bir aile paylaşıyor. Yüzyıllardır devam eden kardeşliğimizi ziyaretler sayesinde perçinliyoruz. Bingöl’den gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaktan onurluyuz.” dedi.

Bingöl Çağlayan Memurlar Derneği’nden Abdullah Ayan ise, Türkiye’nin doğusu ile batısı arasındaki kardeşliğin eskiden beri devam ettiğini belirtti.
Ayan: “Denizli’den dostlarımız geldi, sıkıntılı ailelerimizin derdine derman oldu. Öyle bir aile vardı ki, onların evde ocakları bile yoktu. Sizler geldiniz o ailemize destek oldunuz. Buna benzer sayılamayacak kadar güzellik var. Sizlere Bingöl adına teşekkürlerimizi getirdik.” dedi.

Programda Manisa’dan gelen FEZA Organizasyon da söylediği eserlerle misafirlerin coşkusunu artırdı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...