“Kent Konseyi Gençlik Meclisi kurmak istiyoruz”
Bingöl Vefa Gönülleri İl Temsilci Yardımcısı Gökhan Arik, tüm liselerden temsilcisi olan belediyeye bağlı Kent Konseyi Gençlik Meclisini kurmak istediklerini söyledi.
439 defa okunmuş - 14 Mayıs 2013 - Salı 13:31
Söz konusu meclis için Belediye Başkanı Serdar Atalay’dan destek isteyen Arik, “ Öncelikle şunu belirtmek gerekir; gelişmekte olan ülkemize ivme kazandıran en önemli unsurlardan biride gençlik oluşumları ve bu oluşumların yaptığı çalışmalardır. Son dönemlerde hepinizin de malumu ülkemizde gençlerin yapmış olduğu çalışmalar ulusal platformlarda da takdir edilmektedir. Biz gençler bu ülkenin sorumluluklarını sadece devletimize yüklemeye çalışan zihniyette değiliz, özellikle şunu bilmeliyizki fert olarak hepimize düşen sorumluluklar var. Tabi biz genç arkadaşlar olarak özellikle gençliğin sorunlarını en iyi şekilde tespit edip ve bu sorunlara en iyi çözümü sunacak olan kesimin de gençler olduğunu düşünüyoruz, ortada gençliğin bir derdi varsa, bir kısım gençlik yanlış yoldaysa bu sorunda bizimde sorumlu olduğumuzu düşünerek çözüm yolunda beraber hareket etmek için varız, sorunlara ortak bir çözüm bulmak için varız”dedi.

“BELEDİYENİN TAKDİRE ŞAYAN ÇALIŞMALARI VARDIR”

Gençlik düşüncelerini ortak bir payda da buluşturmak için, tüm gençliği özgürce düşünüp hareket edebilmeleri için ortak bir çatı altında toplamak için var olduklarını belirten Arik, “ Bugün Bingöl’de belediyemizin gerçekten takdire şayan gözle görülür çalışmaları vardır. Başkanımız Sayın Serdar Atalay ve çalışma arkadaşları ileriyi görüpte pozitif düşünen insanlardır. Biz Bingöl gençliği olarak yerel yönetimlerde gençlerinde düşüncelerinin ve çalışmalarının dikkate alındığı taktirde Bingölümüze daha iyi hizmetler sunulabileceği kanısındayız, çünkü okuyan, araştıran ve takım çalışmasına uygun bir gençlik ekibi olarak biz bir arada bulunmak istiyoruz. Bunun için de gençliği temsil eden, gençlik arasında dil, din, ırk ayırımı yapmaksızın her sivil toplum kuruluşundan, tüm liselerden temsilcisi olan Belediyeye bağlı Kent Konseyi Gençlik Meclisini kurmak istiyoruz. Belediye başkanımız Sayın Serdar Atalay’ında gençlere gerçekten önem verdiğini, yapılacak olan gençlik çalışmalarına da daima destek vereceğini, elinden geldiğince gençlik çalışmalarının içinde bulunacağından Bingöl gençliği olarak eminiz, bizde Bingöl gençliği olarak gençlerin fikirlerini önemseyen belediye başkanımız ile Bingöl için sosyal, kültürel ve ulusal bazda çalışmalar yapmak için tüm gençlikle varız diyoruz, bundan dolayı gençlik olarak ilk ricamız Kent Konseyi Gençlik Meclisinin kurulması için bize yardımcı olmasını istiyoruz. Sayın Belediye başkanımıza hem Bingöl’E hizmetinden dolayı, hemde Bingöl gençliğine verdiği önemden dolayı çok teşekkür ederiz”diye konuştu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...