2 ton atık topladılar
Temiz Bingöl Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, 300 gönüllü yaklaşık 2 ton katı atık ve çöp topladı.
426 defa okunmuş - 14 Mayıs 2013 - Salı 12:59
Yaşam İçin Sivil Toplum Derneği, Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği, Bingöl Üniversitesi Güneşin Doğuşu Derneği, Çapakçur Spor Kulübü Derneği, Bingöl Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Bingöl Gençlik Cemiyeti Derneği, Altınışık Derneği, TÜMSİAD Bingöl Şubesi, Çevlikliler Derneği, Ormaniş Sendikası Bingöl Temsilciliği, Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Makine Mühendisleri Odası ve Dağ Spor Kulübü gibi STK’lardan oluşan Temiz Bingöl Platformu, Dünya Temizliği (World Cleanup) etkinliği kapsamında 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 13.00’da katı atık toplama faaliyeti gerçekleştirildi.
Platform, Haydi Yapalım! Modeliyle Dünya Temizliği (World Cleanup) etkinliği kapsamında Bingöl Üniversitesi arkasındaki çamlık alanda temizlik etkinliği düzenledi. Etkinliğe Vali Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Serdar Atalay, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

300 GÖNÜLLÜ, 2 TON KATI ATIK TOPLADI
Yağışlı havaya rağmen Dörtyol Saat Kulesi önünde buluşan gönüllüler, halaylar eşliğinde etkinlik alanına giderek temizlik faaliyetini gerçekleştirdiler. Yaklaşık üç hafta boyunca düzenli toplantılar düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşları’na 10’dan fazla kamu kuruluşu, yerel basın ve sponsor firmalar destek verdiler. 300 gönüllünün katıldığı etkinlikte yaklaşık 2 ton katı atık ve çöp toplandı.
Etkinlikle ilgili açıklama yapan YİSTOD Başkanı Mahmut Buyankara, “Dünyada birçok ülkede yapılan bu etkinlik Türkiye’de de yaklaşık 22 şehirde yapılmaktadır. Bingöl’de bu etkinliği yapmak için Sivil Toplum Kuruluşları olarak yaklaşık üç hafta boyunca toplantılar düzenledik. Yoğun hava muhalefetine rağmen güzel bir etkinlik oldu. Yaklaşık 300 gönüllünün katıldığı etkinliğimizde 2 ton civarında katı atık ve çöp toplandı. Desteklerinden dolayı başta Sayın Valimiz M.Hakan Güvençer olmak üzere, Bingöl Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Vali Güner Orbay İlköğretim Okulu, Endüstri Meslek Lisesi, Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Tarım il Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Makine Mühendisi Yakup Karagöz, Has Bingöl, Katılım Hipermarket, Atılım Mobilya, Gözde Çiçekçilik, Ezel Video Çiçekçilik, Yerel Basın ve Dijital Tasarım’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...