Belgin Ailesiʹne ziyaret
Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu üyeleri, 2 yıl önce çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayarak hayatını kaybeden Hatice Belginʹin ailesini ziyaret etti.
371 defa okunmuş - 14 Mayıs 2013 - Salı 12:55
Grup Başkanı Can Paker ile üyeler Sibel Eraslan, Ayhan Ogan, Mehmet Uçum, Zübeyde Teker ve Mahmut Arslan, 29 Ekim 2011ʹde çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayarak yaşamını yitiren Belginʹin, ailesiyle görüştü.
Grup üyeleri, saldırıda eşi Hatice ile oğlu Veysel Belginʹi kaybeden Kadri Belginʹi dinledi.
-"Bizim kimseye kinimiz yok"-
Kızları Ceylan ve Hazalʹın da hazır bulunduğu görüşmede, çözüm süreciyle ilgili düşüncelerini aktaran Kadri Belgin, "Bizim kimseye kinimiz yok. İlk günden bağrımıza taş bastık, metanetimizi koruduk. Ne bağırdık, ne çağırdık. Sessizliğimizi koruduk. Her şeyi devletin güvenlik güçlerine, siyasetçilerine bıraktık. Eğer ülkeye barış gelecekse tekrar sessizliğimizi koruyacağız" dedi.
Bingölʹde, 29 Ekim 2011ʹde terör örgütü PKK mensubunca düzenlenen intihar saldırısında, 4 çocuk annesi Hatice Belgin ile oğlu Veysel Belgin ve Mehmet Çibuk hayatını kaybetmişti. Saldırı anında canlı bombayı fark ederek üzerine atlayan Hatice Belgin, birçok kişinin ölümünü önlemişti.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...