DİLİPAK, TÜMSİADʹI ZİYARET ETTİ
Doğu Anadolu Bölgesi Akil Adamlar Heyetiʹnde yer alan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Şubesiʹni ziyaret etti.
382 defa okunmuş - 11 Mayıs 2013 - Cumartesi 08:53
Çözüm süreci kapsamında Bingöl Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen “Demokratikleşme Sürecinde Türkiye” konferansının ardından TÜMSİAD Bingöl Şubesi Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Dilipak, çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dilipak: “Demokratikleşen Türkiye için demokrasi dar gelir. Bizler demokrasiden daha fazlasını istiyoruz. Biz, ne insan hakları ne de demokrasi istiyoruz, biz hak istiyoruz, adalet istiyoruz. Kürtlük’te, Türklük’te uydurmadır. Bizler yeryüzüne insan olarak indirildik. Bu yüzden bunları bir yana bırakıp insanlık vazifemizi yerine getirmeliyiz. Yıllardır insanlarımız farklı kavramlarla hep sonu olmayan yollara sürüklendi. Bunu da hep birlikte gördük. Bu süreçle birlikte inşallah daha adil bir düzen, haktan yana huzurlu bir ortam sağlanmış olur” dedi.

Süreçle ilgili her zaman desteklerinin devam edeceğini belirten TÜMSİAD Bingöl Şube Başkan Yardımcısı Cihan Uzunyayla: “Akil Adamlar Heyeti olarak önemli bir çalışma içerisindesiniz. Bu önemli vazifede bulunduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Demokratikleşen Türkiye’de bizler de elbette demokrasiden daha fazlasını istiyoruz. Artık bilgi ve teknoloji çağındayız ve herkes barış istiyor. Hepimiz barış ve huzur dolu bir dünya istiyoruz. Çözüm sürecinin bu anlamda hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...