Başkan Atalayʹdan ʹAnneler Günüʹ mesajı
Bİngöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, ʹAnneler Günüʹ nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak, tüm annelerin gününü kutladı.
307 defa okunmuş - 11 Mayıs 2013 - Cumartesi 08:36
Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, ʹAnneler Günüʹ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak, annelerin eşsiz şefkatin sembolü olduğunu belirtti.
Anneliğin, özünde sadece sevgi ve şefkat bulunan dünyadaki en yüce duygu olduğunu ifade eden Atalay, şunları kaydetti: İslâm nazarında ʹAnnelikʹ o kadar mukaddestir ki, Allah Resulü (sav): "Cennet, annelerin ayakları altındadır" buyurur. Bu yönüyle İslâm, anneye çok yüce bir paye verir. O, dokuz ay karnında gezdirdiği çocuğunu bin bir zahmetle dünyaya getirir, bin bir meşakkatle büyütür, gece ağladığı zaman hemen kalkıp imdadına koşar, ağladığında da bağrına basar. Tabiatından kaynaklanan bir iştiyakla onu yaşatmak için yaşar. Öyle şeylerle teçhiz edilmiştir ki, o yönüyle erkeğin çok çok önündedir. O bir şefkat kahramanıdır; evlâtları için öyle titrer ki bu konuda kimse onunla yarışamaz. Bu durum sadece insanlık âlemine mahsus ta değildir; bütün dişi canlılarda da yavrularına karşı Allah tarafından verilen engin şefkat duygusu ve fedakârlık hissi vardır. Anneler için bu şefkat öyle muallâ bir sermayedir ki, ona hangi pâyeyi verirseniz veriniz bunun önüne geçemez" dedi.
Atalay, "Tüm Anneler değerlidir, bu değeri derinden hisseden biri olarak şunu da belirtmek isterim; onları her şeyin en güzeline ve en iyisine layık görmeliyiz; mukabilinde bizden ücret beklemeyen, bu değerler ötesi varlıkların değerini iyi bilmeliyiz, gerekli hürmet ve saygıyı en iyi şekilde göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerin gününü kutlar, sevgi, hürmet ve saygılar sunarım" diye konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...