Vali Güvençerʹden, ʹ Anneler Günüʹ mesajı
Valİ Güvençer: “Peygamberimiz Hz. Muhammed (Sav.) in ʹcennet annelerin ayağı altındadırʹ hadisi şerifine mazhar olan, cennet kokulu, yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum” dedi.
246 defa okunmuş - 11 Mayıs 2013 - Cumartesi 08:26
Vali Mustafa Hakan Güvençer, Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.
Vali Mustafa Hakan Güvençer: “Her sabah herkes uykuda iken biz çocuklara güzel bir dünya vermek için yollara düşen, çalışan, günümüzü dallar, yapraklar ve çiçeklerle süsleyen annelerimizin sevgisinin sıcaklığını bugün daha çok hissediyoruz. Sevginin, şefkatin, sabrın eşsiz timsalleri olan annelerimizin, üzerimizdeki emeklerinin ne denli büyük olduğu herkesin bildiği bir gerçektir. Gözlerimizi dünyaya açtığımız andan itibaren bizlere doğruluk ve güzelliklerden yana yol gösteren annelerimizi sadece bu özel günde değil, hayatımızın her anında hatırlamalı, onlara hak ettikleri değeri göstermeliyiz. Hayatımız boyunca yanı başımızda istediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, sevgisini ve hoşgörüsünü hiçbir şeye değişmeyeceğimiz annelerimizin bizlere verdiği yüce değerleri bizler de çocuklarımıza aktarabilmeliyiz” dedi.
Peygamber Efendimizin ‘Cennet annelerin yakları altındadır’ Hadisi Şerif’ini hatırlatan Vali Güvençer: “Bu duygu ve düşüncelerle, Peygamberimiz Hz. Muhammed (Sav.) in “cennet annelerin ayağı altındadır ” Hadisi Şerif’ine mazhar olan, cennet kokulu, yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, bütün annelere sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...