Bakan Yılmazʹdan Anneler Günü Mesajı
Bakan Yılmaz: “Bizleri dünyaya getiren, hayata hazırlayan, sevgisi, desteği ve sıcaklığıyla vazgeçilmez olan annelerimizin, Anneler Günü`nü kutluyorum” dedi.
299 defa okunmuş - 11 Mayıs 2013 - Cumartesi 08:20
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. ‘Anneler merhametin kalesidir’ diyen Bakan Yılmaz: “Yüreklerinde taşıdıkları merhamet, iyilik, güzellik, sabır, adalet ve eşitlik gibi erdemler gelecek nesillerin hayatına, toplumsal geleceğimize ışık tutmaktadır. Geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist bir neslin yetişmesine en büyük katkıyı anneler yapmaktadır. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin sürdürülmesinde en büyük pay yine annelerimize aittir. Annelerimiz, kadınlarımız ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde en az erkekler kadar pay sahibidir ve olmalıdırlar. Elbette, elleri öpülesi annelerimizi yılın bir gününde hatırlamamız ve anmamız asla doğru değildir. Hayata dair her şeyin ilk öğreten, çocuklarının ilk yol göstericisi olan annelerimiz için, en iyi imkânları sunmak, sosyal yaşamda daha etkin rol üstlenmelerini sağlamak toplumsal sorumluluğumuzdur” dedi.
Bir toplumun ancak kadınlarıyla yüceleceğini belirten Yılmaz: “AK Parti iktidarında, anne kimliğini yücelten sosyal politikaların yanı sıra kadın çalışanlarımızın hakları ve kendilerine uygulanan pozitif ayrımcılık hissedilir bir biçimde arttırılmıştır. Eğitimden, sağlığa bütün alanlarda fırsat eşitliği sağlayacak düzenlemeler yaptık ve uygulamalar başlattık. Bir toplum ancak kadınlarıyla yücelebilir. Kadınlarımızın toplumsal yaşamımıza katkısının artmasının, ülkemizin gelişiminde bizlerin önüne yeni ufuklar açacağına inanmaktayım. AK Parti iktidarı olarak bizler, annelerin daha mutlu, bütün fertlerinin daha güler yüzlü olduğu bir Türkiye için canla başla çalışmaktayız. Bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, baş tacımız annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...